fbpx

Kuzminová ohlásila návrat. Bude štartovať na majstrovstvách Európy v Osrblí: „Medailu z ME nesľubujem“

Reklama
Zdroj: FOTO TASR/Ján Krošlák

Najúspešnejšia slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová ohlásila návrat do súťažného kolotoča. Trojnásobná olympijská víťazka sa predstaví na januárových majstrovstvách Európy v Osrblí. Oznámila to v utorok na tlačovej konferencii v novom show-roome Kuzmina tímu v Banskej Bystrici.

Tridsaťdeväťročná Kuzminová predtým oznámila koniec kariéry v októbri 2019. Odvtedy sa venovala práci s mládežou a uplynulé dva roky je i členka výkonného výboru Slovenského olympijského a športového výboru. Nedávno bežala v štafete olympionikov na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach a ukázala sa vo veľmi dobrej fyzickej kondícii.

„Rozhodnutie nebolo jednoduché. Predsa len čas, počas ktorého som nesúťažila, je dlhý. Trénovala som v amatérskom štýle, ale chcem pripraviť telo tak, aby som urobila v Osrblí na majstrovstvách Európy fanúšikom radosť a bola dobre pripravená. Bude to náročné, chcem absolvovať aj zahraničné sústredenia. Čo sa týka súťažných zápolení, nie som pripravená na vytrvalostné preteky. Chcem absolvovať šprinty a pomôcť štafetám. Je to pre mňa výzva, prijímam ju. Chcem dokázať, že ani vek nie je prekážka,“ uviedla Kuzminová.

Európsky šampionát v biatlone bude Osrblie hostiť od 24. do 28. januára 2024. Na programe budú vytrvalostné, rýchlostné a stíhacie preteky a miešané štafety.

Kuzminová by si v prípade, že by sa jej kontinentálny šampionát v domácom prostredí vydaril, mohla otestovať výkonnosť aj na februárových majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave: „Medailu z majstrovstiev Európy nesľubujem ani fanúšikom a ani sama sebe. Chcem priniesť ľuďom emóciu z môjho súťaženia. Viem iba prisľúbiť, že poriadne zapracujem na tom, aby som nebola sklamaním. Po tom, čo som všetko pre Slovensko dokázala, sa teším, že znovu budem môcť súťažiť. Chcem znovu napísať jeden krásny príbeh, ukázať ľuďom, že všetko sa dá, len si treba veriť. Verím, že to bude príbeh s dobrým koncom.“

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie