fbpx

Kuzminová predĺžila kariéru. Olympijská biatlonistka podpísala ročnú zmluvu s Duklou

Reklama
Na snímke olympijská víťazka Anastasia Kuzminová. Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová bude pokračovať v kariére, ktorú si predĺži minimálne o nasledujúcu sezónu. Vo štvrtok podpísala zmluvu o spolupráci s VŠC DUKLA Banská Bystrica. Športové stredisko rezortu ministerstva obrany SR o tom informovalo na svojom webe. Informuje o tom TASR.

Tridsaťdeväťročná Kuzminová sa rozhodla vrátiť na bežky v januári na domácich ME v Osrblí po takmer piatich rokoch. Najúspešnejšia slovenská biatlonistka ukončila kariéru v roku 2019 a odvtedy sa venovala prevažne práci s mládežou. V októbri však ohlásila návrat do súťažného kolotoča a okrem ME sa neskôr predstavila aj na MS a vo Svetovom pohári.

„Keď som sa rozhodla vrátiť do súťažného biatlonu, nedopadlo všetko podľa mojich predstáv, ale pochopila som, že keď chcem ísť ešte vyššie a byť konkurencieschopná, chce to dlhodobo pracovať profesionálne a venovať tomu viac času. Pod strechou DUKLY mám možnosť využívať profesionálne podmienky na tréning a súčasne byť dlhodobo pod dohľadom odborníkov,“ povedala po podpise zmluvy s riaditeľom VŠC Matejom Tóthom.

Výsledky z uplynulej sezóny chce v tej nasledujúcej vylepšiť a zároveň chce pomôcť mladému slovenskému tímu v boji o body do SP. Prípravu na nový ročník odštartovala už vo štvrtok: „Už dnes odchádzam na trojtýždňové tréningové sústredenie do Nórska. Plány a očakávania do novej sezóny sú určite vyššie ako boli pred ME v Osrblí a MS v Novom Meste na Morave. Celá príprava bude smerovať k tomu, aby som pomohla slovenskej štafete a bola ešte viac platná ako na ME a MS.“

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie