Lietadlo Boeing 777 prevádzkované spoločnosťou Singapore Airlines opustilo Spojené kráľovstvo v pondelok večer o 22.17 h miestneho času s 211 cestujúcimi a 18 členmi posádky na palube.

Let SQ321 však údajne zažil silné turbulencie pri vstupe do vzdušného priestoru v regióne, ktorý momentálne zažíva extrémne tropické búrky. Lietadlo s registráciou 9V-SWM bolo presmerované na medzinárodné letisko Suvarnabhumi v Bangkoku, kde núdzovo pristálo o 15.45 h miestneho času.

Na letisku Singapore Changi malo pristáť o 18:10 miestneho času. Thajské 3PlusNews informovali, že na mieste boli záchranári. Miestne médiá informovali, že jeden cestujúci zomrel a približne 30 ďalších bolo zranených, čo viedlo k núdzovému pristátiu.

Bezprostredne nebolo jasné, odkiaľ pochádzala osoba, ktorá pri incidente zomrela. Spoločnosť Singapore Airlines vo vyhlásení na Facebooku potvrdila núdzové pristátie a že pri incidente zomrel jeden cestujúci.

„Let singapurských aerolínií #SQ321, ktorý 20. mája 2024 premáva z Londýna (Heathrow) do Singapuru, zaznamenal na ceste silné turbulencie,“ uvádza sa vo vyhlásení leteckej spoločnosti. Lietadlo sa odklonilo do Bangkoku a pristálo o 15:45 miestneho času.

„Môžeme potvrdiť, že na palube Boeingu 777-300ER sú zranení a jeden mŕtvy.“ Na palube bolo celkovo 211 pasažierov a 18 členov posádky,“ uvádza sa v správe. „Singapore Airlines vyjadruje najhlbšiu sústrasť rodine zosnulého.“

„Našou prioritou je poskytnúť všetku možnú pomoc všetkým cestujúcim a posádke na palube lietadla. Spolupracujeme s miestnymi úradmi v Thajsku, aby sme poskytli potrebnú lekársku pomoc, a do Bangkoku posielame tím, ktorý poskytne akúkoľvek ďalšiu potrebnú pomoc,“ uvádza sa vo vyhlásení.