fbpx

Maďarský súd rozhodol o vydaní brazílskeho priekupníka drog

Reklama
Zdroj foto: police.hu

Maďarský Odvolací súd hlavného mesta súhlasil s vydaním brazílskeho drogového dílera Sérgia Roberta de Carvalha, ktorý bol zatknutý v Maďarsku. Podľa internetového vydania denníka Népszava to oznámila v piatok Generálna odvolacia prokuratúra hlavného mesta.

O extradičnom zatknutí muža prezývaného „brazílsky Pablo Escobar“ a o existencii podmienok na vydanie rozhodol v marci Súd hlavného mesta, čo potvrdil v druhostupňovom konaní Odvolací súd hlavného mesta 15. mája. Rozhodnutie je podľa vyhlásenia FFF právoplatné.

O vydanie muža považovaného za jedného z najhľadanejších drogových dílerov sveta požiadali okrem Brazílie aj Belgicko a Spojené štáty. O tom, ktorej krajine ho vydajú, rozhodne ministerka spravodlivosti Judit Vargová.

Maďarská polícia vlani 22. júna potvrdila, že v rámci medzinárodnej spolupráce vypátrala a zadržala 54-ročného nebezpečného ozbrojeného zločinca, na ktorého bol vydaný medzinárodný zatykač. Príslušníci jednotky Protiteroristického centra (TEK) ho zadržali na terase jedného budapeštianskeho pohostinstva.

Carvalho bol podľa brazílskej polície na úteku vyše roka. Zatknúť sa ho podarilo v spolupráci s Interpolom a maďarskou políciou. Brazílska federálna polícia označila Roberta de Carvalhoa za „jedného z najväčších medzinárodných priekupníkov (drog) súčasnosti“, uviedla pred rokom agentúra AFP.

Zločineckej organizácii, ktorej de Carvalho údajne šéfoval, polícia zhabala obnos peňazí vo výške viac ako 500 miliónov brazílskych realov (približne 92 miliónov eur). Táto sieť kriminálnikov je obvinená z prepašovania najmenej 45 ton kokaínu do Európy cez Brazíliu a tiež z prania špinavých peňazí.

Carvalho je podľa lokálnych juhoamerických médií bývalým policajtom, ktorý dlhodobo žil v Európe pod falošnou identitou. Zadržali ho už predtým v Španielsku, avšak po tom, čo bol prepustený na kauciu, v roku 2020 zinscenoval svoju vlastnú smrť na ochorenie COVID-19. Následne ho už nedokázali vystopovať, informovala vlani televízna stanica TV Globo.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie