Na obchode rýchlo zbohatol av Maroku investoval do nehnuteľností – napríklad do luxusného letoviska Marina Saidia. Okrem toho údajne kúpil aj niekoľko firiem a tovární, ktorých mená už polícia pozná. Vďaka biznisu v Južnej Amerike stretol aj svoju ženu, dcéru jedného z bolívijských generálov.
O drogách som nevedela
Ešte predtým – v roku 2013 – sa ale zoznámil so známou marockou speváčkou Latífou Raafatovou, ktorá si ho po 15-dňovej známosti vzala. Vraj sa jej predstavil ako „africký biznismen, ktorý prišiel z Mali do Maroka, aby tam investoval“. „Vedela som, že mal firmy a peniaze, nie drogy,“ hájila sa podľa serveru Yabiladi vo videu na sociálnych sieťach.
Manželstvo však vydržalo iba štyri mesiace, pretože ju vraj nútil, aby s ním žila v jeho vile v Casablance a o množstve vecí ju neinformoval. „Bol to rozvod kvôli nezhodám, takže som nedostala ani cent,“ podotkla.
Drogový biznis sa „Escobarovi zo Sahary“ nakoniec nevyplatil. V roku 2015 naňho Interpol vydal medzinárodný zatykač a po naháňačke v mauritánskej púšti ho dopadli žandári. V aute mal vtedy tri tony kokaínu, píše alžírsky server TSA.
Vo väzení pobudol štyri roky, následne sa vydal na sever Maroka, kde mal medzi politikmi aj bezpečnostnými predstaviteľmi množstvo kontaktov. Pokračovanie v trestnej činnosti ale netrvalo dlho a v roku 2019 bol opäť zatknutý, tentoraz na letisku v Casablance.
Vlani sa rozhodol vypovedať a udať svojich spolupracovníkov – údajne preto, že sa zmocnili časti jeho majetku.
Z oných 25 mien, medzi ktorými majú figurovať poslanci, biznismeni, policajti aj právnik, polícia doteraz zverejnila len dve. Tým prvým je Sajjíd Nasiri, šéf mestskej rady v Casablance a prezident najstaršieho marockého futbalového klubu Wydadu Casablanca. Druhým menom je Abdanabí Bijáví, prezident Východného regiónu a jeden zo silných hráčov marockého priemyslu.
(Článok pokračuje na ďalšej strane)