fbpx

Mediálny výbor bude mimoriadne rokovať k situácii v RTVS budúci týždeň

Reklama
Na snímke budova RTVS. Zdroj: FOTO TASR/Michal Svítok

Opozícia na čele so SaS iniciovala zvolanie mimoriadneho rokovania Výboru Národnej rady (NR) SR pre kultúru a médiá. Chce na ňom diskutovať o aktuálnej situácii v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS). Predseda parlamentného výboru Roman Michelko (SNS) potvrdil, že mimoriadne rokovanie v zmysle rokovacieho poriadku zvolá, malo by sa konať na budúci týždeň.

„Situácia vo verejnoprávnej RTVS je kritická. Vyvrcholila dokonca štrajkom zamestnancov a protestným pochodom pred Ministerstvo kultúry SR,“ vysvetlil dôvody žiadosti o zvolanie mimoriadneho zasadnutia člen mediálneho výboru parlamentu Tomáš Szalay (SaS).

Dodal, že na rokovanie chcú pozvať generálneho riaditeľa RTVS Ľuboša Machaja aj členov štrajkového výboru a ministerku kultúry SR Martinu Šimkovičovú (nominantka SNS).

Vláde vyčíta úsilie eliminovať kritiku voči vládnej garnitúre a pokus o deštrukciu objektívneho spravodajstva.„Preto sa ho snaží okresať na minimum,“ upozornil Szalay, ktorý si chce vypočuť postoj k súčasnej situácii od dotknutých zamestnancov, ale aj ministerky.

Predseda mediálneho výboru Michelko potvrdil, že o podnete vie a v zmysle rokovacieho poriadku do siedmich dní mimoriadne rokovanie zvolá. „Presný deň v tejto chvíli ešte neviem, chcem sa skontaktovať aj s tými, ktorí majú byť na mimoriadny výbor pozvaní,“ vysvetlil.

Časť zamestnancov RTVS v pondelok (10. 6.) uskutočnila výstražný štrajk, dôvodom bol nesúhlas s navrhovaným zákonom o Slovenskej televízii a rozhlase (STVR) a obavy z obsahového formátu spravodajstva v nových podmienkach.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie