fbpx

Medveď zabil ovcu pri dome na Liptove. Stretla ho vystrašená mama, dcéru rýchlo prehadzovala cez plot

Reklama
V Jamníku sa objavil medveď. Zdroj: Pixabay

Jamník, obec na Liptove zažila desivú drámu. V blízkosti domov sa voľne pohyboval medveď. Toho stretla pani Katarína aj so svojou malou dcérkou, keď strhol ovcu. Na miesto sa dokonca vrátil. O udalosti informuje portál MY Liptov.

„Prišla som s malou domov zo škôlky, okolo plota sme šli k potoku za domom, chceli sme ísť hádzať kamienky. Videla som v potoku niečo biele, dcérke som ešte povedala, že je to susedov pes,“ opísala situáciu Katarína.

Keď sa ale zahľadela bližšie, nebol to žiadny pes, ale ešte živá ovca, ktorú tam trhal medveď.

„Dcéru som rýchlo prehadzovala mame cez plot do dvora. Medveďa sme mali na dva metre,“ povedala žena.

Aj pani Kataríne sa podarilo dostať do bezpečia. Hneď skontaktovala starostku, zásahový tím, políciu aj poľovníkov.

„Medveď strhol ovcu z neďalekého salaša, dotiahol si ju po potoku k nášmu domu. Meter od našej záhrady hrýzol zviera. Sledovali sme to približne hodinu a pol. Vôbec mu neprekážalo, že sme tak blízko, absolútne si nás nevšímal,“ povedala Katarína.

Kým ale dorazil zásahový tím, medveď sa stratil sa v lesnom poraste medzi rodinnými domami a cintorínom. Odhadom môže ísť o dvojročné zviera s váhou približne 50-60 kilogramov.

Medveď sa vrátil, obec vydala varovanie

Medveď sa ale na toto miesto včera vrátil ešte dvakrát.

Postavil sa na zadné k plotu a hľadel nám do záhrady, povedala Katarína. Miesto je monitorované a na plot nainštalovali plašičky.

V súvislostí s tým, že medveď sa pohybuje v intraviláne obce, varovala aj samotná samospráva.

„Oznamujeme občanom, že v intraviláne obce pri salaši sa pohybuje medveď. Bol privolaný zásahový tím, ktorý teraz situáciu monitoruje. Preto vyzývame občanov o zvýšenú opatrnosť a pohyb v tejto časti obce ako aj v okolí cintorína,“ upozorňuje obec na svojom oficiálnom webe.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie