Podľa informácii portálu dennikn.sk, Šimkovičová nebola pri Jadrane sama. Na jej súkromnej ceste do Chorvátska jej robil spoločnosť poslanec za SNS Peter Kotlár, s ktorým tvorí dlhé roky dvojicu na sociálnych sieťach.

Poslancov mali v obľúbenej dovolenkovej destinácii Vodice vidieť ešte v utorok 11. júna ráno. Obaja chodili oblečení v bledomodrých tričká s logom firmy, ktorá pobyt ponúka. Dovolenkári sa v rámci neho plavia na niekoľko chorvátskych ostrovov, majú naplánované súťaže, diskotéku či pečené prasa.

Šimkovičová aj Kotlár mali údajne podľa zdroja denníka do Chorvátska pricestovať už v sobotu 8. júna. Program takzvanej regaty má trvať až do 15. júna. Dnes už však bola ministerka na rokovaní vlády. Poslanec Peter Kotlár bol zasa dnes už na rokovaní parlamentu. V utorok požiadal o ospravedlnenie.

S tým, že Šimkovičová sa včera v parlamente neukáže, zrejme nerátali ani v koalícii. V tom čase totiž schôdzu viedol podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer-SSD), ktorý zjavne o Šimkovičovej neprítomnosti nevedel.„Poprosím ministerku kultúry Martinu Šimkovičovú, aby návrh vlády odôvodnila,“ povedal a začal ministerku hľadať očami. Avšak nepochodil.

Vyhlásil tak 5-minútovú prestávku, po ktorej schôdza pokračovala ďalším bodom.

„V pléne parlamentu každý deň človek zažije niečo nové. Že nepríde ministerka Šimkovičová, ktorej skrátené legislatívne konanie bolo v programe ešte aj predradené, a nikto nevie kde je a o návrhu teda nemôžeme rokovať, tak to je nový ‚bizár‘,“komentovala situáciu na sociálnej sieti Lucia Plaváková z PS.

S otázkami sme sa obrátili aj na ministerstvo kultúry. Rezort zatiaľ nereagoval.