fbpx

Ministerstvo času, Dark či Okupácia: Najlepšie zahraničné seriály z rôznych kútov sveta, o ktorých ste ešte nepočuli

Reklama
Zdroj: IMdB, The Movie Database, IMdB

V nasledujúcom rebríčku budete s nami cestovať naprieč svetom seriálov a spolu s nimi aj časom či alternatívnymi realitami a vezmeme vás aj na hodiny filozofie.

Ministerstvo času/Ministerio del Tiempo (2015-2020, 4 série)

Začneme v Európe. Španielsky seriál Ministerstvo času sa zaoberá tematikou cestovania v čase a pretváraním udalostí histórie Španielska či krajín Latinskej Ameriky. V centre diania je tím agentov tajného Ministerstva času, ktoré sa skrýva všetkým na očiach uprostred Madridu.

Každý z agentov je z inej doby a spája ich to, že nikto z nich už nemá čo stratiť. Julian prišiel o svoju manželku, stredoveký rytier Alonso len o vlások unikol poprave a mladá Amelia z 19.storočia uniká predstavám svojich rodičov do roku 2015-2020 na Ministerstve času.

Zdrj: Seňales Colombia

Diváci majú možnosť nazrieť aj do osobných životov agentov, ktoré sa postupne rozvíjajú a komplikujú sa práve kvôli rozdielnym časovým obdobiam, z ktorých postavy pochádzajú. Napríklad stredoveký Alonso randí so ženou v 21.storočí a pod.

Seriál zároveň obsahuje reálne udalosti z histórie a scenáristi sa k nim stavajú s otázkou: Čo ak by sa to stalo inak?

Goodbye Earth/Jongmalui Babo (2024, 1 séria)

Množstvo katastrofických filmov a seriálov zasadzuje svoj dej do prostredia Severnej Ameriky. Aká by bola situácia v Južnej Kórei v prípade že by sa priamo na Kórejský polostrov rútil asteroid? Túto otázku sa snaží zodpovedať juhokórejská novinka od Netflixu s názvom Goodbye Earth.

Zdroj: Netflix

Znovuzrodení/Les Revenants (2012-2015,2 série)

Francúzsky seriál Les Revenants prináša mŕtvych späť do sveta živých. V tomto prípade však nejde o „zombie apokalypsu“. V malom mestečku vo francúzskych Alpách, kde každý pozná každého, sa zosnulí záhadne začnú vracať, akoby ani nikdy zomreli.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie