fbpx

Mladá a fyzicky zdravá žena ide na eutanáziu. Dôvodom sú depresie. Svoj odchod má starostlivo naplánovaný

Reklama
Zoraya ter Beek ukončí svoj život eutanáziou. Zdroj: FB/ Zoraya ter Beek

Zdravá dvadsaťosemročná Zoraya ter Beeková podstúpi na začiatku mája eutanáziu, informuje denník Daily Mail. Mladá žena totiž trpí ťažkými depresiami a hraničnou poruchou osobnosti. Lekári jej oznámili, že nemá žiadnu nádej na zlepšenie svojho stavu.

Pre eutanáziu sa mladá Holanďanka rozhodla vo chvíli, keď jej psychiater povedal tieto slová.

„Už pre vás nemôžeme nič urobiť. Váš stav už nikdy nezlepší.“ Napísal to web The Free Press.

Mladá Holanďanka niekoľkokrát počas života uviedla, že vždy „dávala jasne najavo, že ak sa jej stav nezlepší, už nechce ďalej žiť“. Tvrdila, že sa chce oslobodiť od života. Priznala, že má strach.

„Smrti sa trochu bojím, pretože je to tá najväčšia neznáma. Nevieme, čo bude ďalej, alebo tam nie je nič? To je tá desivá časť,“ zverila sa denníku Daily Mail.

Svoj odchod má však starostlivo naplánovaný

Plán svojej smrti má naplánovaný. Bude v obývacej izbe na gauči vo svojom dome, v blízkosti bude jej priateľ. Ako vyhlásila, „nebude tam hrať žiadna hudba“. Lekár jej podá sedatíva pred aplikáciou lieku, ktorý jej zastaví srdce.

Hovorí, že počas procesu eutanázie si „lekár dáva naozaj na čas“. Práve sedatívami sa „upokoja nervy a vytvoria príjemnú atmosféru“. Po otázke lekára, či je pripravená, „zaujme svoje miesto na gauči“.

Zoraya ter Beek. Zdroj: Reprofoto/ The Free Press

Potom sa jej opäť spýta, či si praje podstúpiť eutanáziu, než začne zákrok a popraje jej „šťastnú cestu“.

„V mojom prípade to bude asi prianie, aby som si pekne zdriemla. Neznášam, keď ľudia hovoria šťastnú cestu. Ja nikam nepôjdem,“ dodala Zoraya.

Rozhodla sa, že nebude mať pohreb a bude spopolnená. Priateľ rozptýli jej popol na „peknom mieste v lese“, ktoré spolu vybrali.

Zákonný koniec života

Po smrti Beekovej komisia pre preskúmanie eutanázie posúdi jej prípad, aby sa uistila, že lekár dodržal všetky „kritéria náležitej starostlivosti“, a ak áno, holandská vláda vyhlási, že jej život bol ukončený zákonne.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie