fbpx

Močíš do mora? Vďaka bizarnému zákonu ti Španieli naparia mastnú POKUTU

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: Unsplash

Počas dovolenky v Španielsku si dvakrát rozmysli, kde vykonáš malú potrebu. Turistov chcú po novom pokutovať za skutok, ktorý si aspoň raz v živote urobil aj ty. Opatrenie sa stretlo so širokou kritikou.

Španieli, ale najmä turisti, sa zamýšľajú nad krokom mestského zastupiteľstva v Marbelle, ktoré prijalo zvláštny zákon. Zmiatol každého, koho mohol, pokiaľ ide o to, ako by bolo možné zákon uplatniť v praxi.

Za obyčajné močenie do mora sa ti dovolenka môže predražiť o niekoľko stoviek eur, píše portál Ladbible. Nové opatrenie, ktoré je klasifikované ako forma antisociálneho správania, sa bude snažiť zasiahnuť proti ľuďom, ktorí používajú more ako miesto na uľavenie si.

Počiatočné pokuty za tento čin začínajú na sume 750 eur. A ak budeš močiť opakovane a pristihnú ťa, očakávaj, že sa tvoj nechutný skutok zdvojnásobí na sumu 1 500 eur.

Konanie zastupiteľstva nenechalo chladných komentátorov, ktorí sa nad celou vecou schuti zasmiali. Španielsky televízny moderátor Nacho Abad zavtipkoval, keď priznal, že niekoľkokrát „ohrieval“ teplotu mora. Zároveň odporučil publiku, aby si najprv stiahli plavky, než si uľavia. „Odporúčam to tak urobiť, inak vám plavky strašne zapáchajú,“ povedal.

Pobavení ostali aj občania. „Kto si uvedomí, že niekto močí, medúza?“ Ďalší ostrejšie dodáva: „Nech sa starajú o iné veci, pretože to je nezmysel a idiotské.“

Denník 20 Minutos tiež uviedol, že „močenie do mora je jedným z najrozšírenejších zvykov u nás“. Lokalitou, na ktorú sa nový zákon zameriava, je španielske mesto Marbella, ktoré leží v srdci krajiny Costa del Sol.

Ide v stopách podobného opatrenia, ktoré schválilo mestské zastupiteľstvo v galícijskom Vigu. Rada v Marbelle toto pravidlo schválila ako súčasť nového dekrétu, ktorému politici prikývli.

Vyhláška obsahovala aj ďalšie opatrenia, vrátane zákazu kúpania psov v mori. Nie je to úplný zákaz, stále existujú oblasti vhodné pre psov.

Medzi ďalšie pobrežné lokality v Španielsku s významnými pravidlami, ktoré by mohli turisti porušovať, patrí Benidorm, kde platí zákaz stavať veľké hrady z piesku. Tí, ktorí to porušia, môžu očakávať, že zaplatia 150 eur.

Pre cestu do Benidormu platí aj osobitný zákaz kúpania v noci. Môžeš dostať pokutu 1.200 eur za porušenie zákona, ktorý sa vzťahuje na celé Costa Blanca, vrátane Alicante, Elche, Javea, Altea, Calpe a Denia.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie