fbpx

Mučili a sexuálne zneužívali černochov. Policajti v USA dostali dlhoročné tresty

Reklama
Šesť bývalých zástupcov šerifa v okrese Rankin sa priznalo k vine v súvislosti s bitím a sexuálnym napadnutím dvoch černochov, Michaela Coreyho Jenkinsa a Eddieho Parkera. Zdroj: X/LockharTVMedia

Americký súd v utorok odsúdil dvojicu bývalých policajtov na dlhoročné väzenie za rasovo motivované mučenie a sexuálne zneužívanie dvoch černochov v minulom roku.

31-ročný bývalý policajt Hunter Elward z južného štátu Mississippi si odsedí 20 rokov vo väzení, zatiaľ čo jeho bývalý kolega, 46-ročný Jeffrey Middleton, dostal trest na 17 a pol roka.

Ostatní štyria spoluobžalovaní si vypočujú rozsudky v stredu a vo štvrtok. Šesť bielych policajtov v januári minulého roka bez súdneho príkazu vtrhlo do bytu v meste Braxton v štáte Mississippi po tom, ako sa sused sťažoval, že sa tam nachádza dvojica černochov s bielou ženou.

Brutálne mučenie

Dve hodiny ponižovali a mučili spútaných černochov pomocou tasera alebo sexuálnej hračky a jedného z nich postrelili do tváre a rozdrvili mu čeľusť. Celý čas ich urážali rasistickými nadávkami.

„Nemyslím si, že je potrebný akýkoľvek komentár, pretože je zrejmé, aké hrozné a ohavné sú tieto zločiny,“ povedal sudca Tom Lee. Generálny prokurátor USA Merrick Garland zasa vo svojom vyhlásení hovoril o „ohavnom útoku na občanov, ktorých (policajti) prisahali chrániť“.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie