fbpx

Muž stavil necelých 20 eur, teraz je milionár. Eurojackpot putuje do Nemecka

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: pixabay.com

31-ročný muž si v západonemeckom Duisburgu stavil v lotérii Eurojackpot, za podanie tiketu zaplatil 18,40 eur a teraz je z neho milionár. Vyhral totiž hlavnú cenu, ktorá v jeho prípade činí viac ako 98 miliónov eur.

„Sme za nášho zákazníka veľmi šťastní,“ komentoval výhru pre denník Bild Sebastian Bielski, finančný riaditeľ lotériovej spoločnosti ZEAL, ktorá Eurojackpot v Nemecku zaisťuje.

Šanca na výhru v tejto nadnárodnej lotérii je jedna k 140 miliónom a novopečený výherca eurojackpotu sa dokonale trafil, keď stavil na čísla 5, 14, 25, 26, 44. Výherné dodatkové čísla boli 8 a 10.

Eurojackpot padol relatívne skoro, len po mesačnom čakaní. Začiatkom júna putovala hlavná výhra 120 miliónov eur do Dánska. Predtým sa na ňu čakalo jedenásť týždňov.

Na organizovaní Eurojackpotu sa podieľa 18 európskych krajín vrátane Slovenskej republiky. Žrebovanie sa od konca tohto marca koná dvakrát týždenne – každý utorok a piatok v Helsinkách. Predtým sa hralo len raz týždenne.

Maximálna výhra môže dosiahnuť 120 miliónov eur, predtým to bolo „len“ 90 miliónov. Pre každé žrebovanie majú organizátori pripravených najmenej desať miliónov eur.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie