fbpx

Na diaľnici D2 pri Závode sa zrazil kamión s autobusom

Reklama
Zdroj foto: facebook/prezidiumhazz

Na diaľnici D2, približne na 15. kilometri na úrovni odpočívadla Závod v smere do Českej republiky, došlo k dopravnej nehode autobusu a nákladného vozidla. Diaľnica je v danom úseku uzavretá. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Policajti aktuálne odkláňajú premávku v smere na Malacky po ceste I. triedy č. 2 (stará cesta). „Uvedený úsek diaľnice bude v súvislosti so vzniknutou situáciou dlhodobo uzavretý,“ upozornila polícia. Príčiny a okolnosti dopravnej nehody vyšetrujú.

Hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Katarína Križanová TASR informovala, že na mieste nehody zasahuje 28 hasičov z Malaciek a z Bratislavy, ktorí poskytujú zraneným osobám predlekársku prvú pomoc a vyslobodzujú zakliesnené osoby z havarovaného autobusu. „Podľa aktuálnych informácií utrpelo zranenia rôzneho rozsahu 37 cestujúcich,“ dodala Križanová s tým, že počet zranených sa môže meniť.

O desiatkach zranených hovorí aj hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) Alena Krčová, v niektorých prípadoch ide podľa jej slov o ťažko zranené osoby. „Na pomoc sme im vyslali pozemných a leteckých záchranárov,“ dodala hovorkyňa OS ZZS.

Univerzitná nemocnica Bratislava už v súvislosti s nehodou potvrdila aktivovanie traumatologického plánu. „Tímy našich zdravotníkov sú v pohotovosti a pripravené na príjmy zranených osôb,“ uviedla UNB.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie