fbpx

Na farme opäť úradoval medveď. Ich výskyt je čoraz častejší

Reklama
Ilustračné foto. Zdroj: FOTO TASR/Roman Hanc, FACEBOOK/Michal Kališ Photography

V obci Háj pri Turčianskych Tepliciach vyčíňal na farme medveď. Pravdepodobne neodolal zvieratám, ktoré tam chovajú. Dokonca ich pár aj strhol. Podľa starostu je v blízkosti dediny medveďov viac než dosť. Informuje o tom portál tvnoviny.sk.

Chodievajú tam opakovane

Farma sa nachádza neďaleko futbalového ihriska, ktoré je vstupnou bránou do obce. Ako informuje portál, medveď túto farmu nenavštívil po prvýkrát. Pred rokom tam pred ním matka bránila svojho syna vidlami.

Tentoraz útočil iný medveď. V noci zo soboty na nedeľu strhol jedno kozľa a jednu kozu. Ostatné zvieratá sa rozpŕchli. Medveď sa na miesto vrátil aj včera nadránom. Majiteľ farmy si na neho „posvietil“ a tak tam hliadkoval. Keď ho spozoroval, vystrelil do vzduchu z poplašnej zbrane. Šelmu to však neodplašilo, píše portál zilina.zoznam.sk.

Avšak výstrel vyplašil ostatné zvieratá, ktoré utiekli do lesa a doteraz sa ich nepodarilo nájsť. „Kozy sa rozbehli do hory v noci, niečo ich vyplašilo. Dva medvede na kraji hory, boli tu zo dve hodiny, ani sa nepohli z miesta,“ povedal majiteľ farmy.

Ráno mu prišiel na pomoc kamarát, ktorý zasa chová kravy. A zatúlané vystrašené zvieratá hľadali niekoľko hodín.

„Tak sme behali po kopcoch od rána aj s chalanmi. Nemal nám kto pomôcť. Tak sme sami zobrali aspoň nejaké palice a hľadali sme kozy,“ povedal Marián Jeluš, kamarát farmára.

Ich výskyt je častejší

„Výskyt jedincov za posledné dva týždne bol z východnej časti obce, kde bolo spozorovaných šesť medveďov,“ povedal Rastislav Lejtrich, starosta obce Háj.

Farma s približne 20 zvieratami bude preto musieť s chovom zrejme skončiť. Zásahový tím pre medveďa hnedého lokalitu zabezpečil fotopascou.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie