fbpx

Na festivaloch nezabúdaj na pitný režim ani pravidelnú stravu

Reklama
Na snímke návštevníci počas festivalu. Zdroj: FOTO TASR/Radovan Stoklasa, Lukáš Grinaj

Na letných festivaloch treba dodržiavať pitný režim. Najvhodnejšími nápojmi sú čistá voda, minerálka a čaj. Dôležité je tiež pravidelné stravovanie. Pripomenul to farmaceut Peter Hnáth z lekárne Dr. Max s tým, že na väčšine festivalov je dostupná pitná voda zadarmo a preto by si ľudia naň mali vziať prázdnu fľašu.

„Počas bežných dní by mal príjem tekutín dosahovať okolo dvoch litrov na deň. To však neplatí, ak ste počas dňa vystavení vysokým teplotám, čomu sa pri letných festivaloch nedá vždy vyhnúť. V takomto prípade by sa mala konzumácia tekutín zvýšiť na dvojnásobok až štvornásobok. Dôležité je piť tekutiny postupne, počas celého dňa, a nie nárazovo,“ poznamenal.

Farmaceut apeloval aj na pravidelné stravovanie. Najdôležitejšie sú podľa jeho slov raňajky. „Kto sa naraňajkuje, môže sa vyhnúť kolapsom počas dňa,“ podotkol.

Toto si zober zo sebou

Na festival odporučil zbaliť si okrem iného opaľovací krém, klobúk, antibakteriálny gél, vlhčené vreckovky či slnečné okuliare.

„Veľkou pomocou môže byť malá cestovná lekárnička. V nej by nemali chýbať lieky od bolesti hlavy, roztok pri dehydratácii, gél na uštipnutie hmyzom, repelent, lieky na alergie či hnačku a rýchloobväzy či náplasti,“ dodal.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie