fbpx

Na letných brigádach si môžu študenti zarobiť v priemere 5 až 6 eur na hodinu

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: Freepik.com

V lete si môžu študenti na Slovensku zarobiť v priemere päť až šesť eur na hodinu. V zahraničí je to takmer trojnásobok. Pri ponukách práce je pre brigádnikov stále najdôležitejšia mzda. V pondelok o tom informoval pracovný portál Kariéra.sk.

Letné brigády môžu podľa portálu pomôcť študentom získať pracovné skúsenosti, rozšíriť si obzory a zarobiť peniaze. „Okrem toho sa učia zodpovednosti, tímovej spolupráci a komunikácii, čo sú neoceniteľné zručnosti pre ich ďalší osobný a profesionálny rozvoj. Práca počas letných prázdnin takisto prispieva k rozvoju finančnej gramotnosti, pretože mladí ľudia sa učia narábať s vlastnými zarobenými peniazmi,“ uviedla manažérka odboru komunikácie a PR portálu Kariéra.sk Katarína Tešla.

Doplnila, že na Slovensku je tento rok široká ponuka brigád, študenti sa tak môžu zamestnať v maloobchode, gastronómii aj v administratíve. Firmy hľadajú aj brigádnikov na pozície predavačov, pokladníkov, čašníkov, asistentov, anketárov, pracovníkov na kúpalisku, ale aj na sezónne práce v poľnohospodárstve či priemysle.

Pre letné brigády sa minimálna mzda podľa platového portálu pohybuje od 4,31 eura na hodinu až po sedem eur. V maloobchode si vedia študenti na hodinu zarobiť od 5,40 eura až do 6,50 eura.

V gastronómii a priemysle ponúkajú rovnakú mzdu na hodinu od 4,40 eura do šesť eur. Na administratívnych pozíciách je možné si zarobiť okolo šesť eur na hodinu.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie