fbpx

Na mapu Bratislavy pribudlo Olympijské námestie. Ceremónie sa zúčastnila aj Kuzminová

Reklama
Pohľad na nové Olympijské námestie pred Domom športu v Bratislave. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

Slávnostným prestrihnutím pásky dnes otvorili v priestore pred Domom športu v Bratislave nové Olympijské námestie, ktoré bude slúžiť pre oddych i pre exteriérové aktivity Slovenského olympijského a športového výboru i Slovenského olympijského a športového múzea. Informuje web olympic.sk.

Časť Junáckej ulice v bratislavskom Novom Meste bola premenovaná na Olympijské námestie. Ide o priestranstvo pred sídlom Slovenského olympijského a športového výboru.

Snahou Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) je pozdvihnúť túto oblasť ďalším urbanistickým prvkom, ktorý by ešte silnejšie podporil prítomnosť športového života v tejto časti mesta.

„Rekonštrukcia zohľadnila pôvodnú dispozíciu priestoru. Pribudol však najznámejší symbol olympijského hnutia – olympijské kruhy. Zachovaná zostala aj unikátna socha od Pavla Tótha, ktorá je súčasťou fontány. Fontánu obklopujú tri múriky, ktoré sú venované olympijským medailistom a olympijským športom. V rámci prác sa osadili lavičky a zaviedlo sa večerné osvetlenie,“ povedal generálny sekretár Slovenského olympijského a športového výboru Jozef Liba.

„Je to priestor, v ktorom sa budeme veľmi radi stretávať so športovcami pred ich odchodom na OH, ale aj počas iných podujatí,“ uviedol po slávnostnom otvorení Anton Siekel, prezident SOŠV.

Ceremónie sa zúčastnila aj trojnásobná zlatá olympijská medailistka Anastasia Kuzminová.

SOŠV v návrhu na premenovanie poukázal na to, že v oblasti zóny Pasienky sa nachádzajú Zimný štadión Ondreja Nepelu, Národné tenisové centrum, Národný futbalový štadión, krytá atletická hala Elán, krytá plaváreň s 50-metrovým bazénom, Športová hala Pasienky, futbalový štadión Inter či špecializovaná gymnastická hala Inter. Okrem sídla slovenských športových zväzov sa v budove Domu športu nachádza napríklad aj Slovenské olympijské a športové múzeum.

Viac fotografií si môžeš pozrieť v našej fotogalérii.

Pohľad na nové Olympijské námestie pred Domom športu v Bratislave. Zdroj: TASR/Pavol Zachar

(Galéria pokračuje na ďalšej strane)

1 2 3 4
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie