fbpx

Na nové zuby. Slováci sa smejú Dankovi, na transparentný účet posielajú centy

Zdroj: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Kandidát na prezidenta Andrej Danko si tak, ako ukladá zákon, zriadil transparentný bankový účet. A ľudia, ktorí vládnemu politikovi s prezývkou Kapitán ešte nezabudli jeho nedávny stret so semaforom, to nenechali len tak. S poznámkou „na nové zuby“ či „na logopédiu“ mu prispievajú na kampaň. Avšak tak, aby získané eurocenty musel zase vrátiť.

„Semafor našej štátnosti, JUDr. Andrej Danko, kpt. kkt., náš prezidement,“ poznamenáva darca pri zázname o bezhotovostnej transakcii. Predsedovi koaličnej Slovenskej národnej strany (SNS) venoval jeden cent. Rovnako ako desiatky ďalších ľudí.

Tí Dankovi prispievajú najmä na nevyhnutnosti súvisiace s jeho nehodou z polovice januára, keď pri nočnej jazde novým vozidlom narazil do semaforu v bratislavskej štvrti Dúbravka takou silou, že stĺp museli ďalšieho dňa vymeniť. Nešlo ale ani tak o samotnú haváriu ako o to, čo prišlo po nej.

Danko nielenže nepočkal na políciu a odišiel domov, ale neustále menil opis okolností. Najprv tvrdil, že nevedel, že by mal volať políciu, keď druhým „účastníkom“ nehody bol obyčajný stĺp. Vraj volal na magistrát a do svojej poisťovne a dušoval sa, že škodu uhradí. Alkohol za volantom odmietal a potom tvrdil, že „fúkal“ s negatívnym výsledkom.

Lenže až za pätnásť hodín, ako sa neskôr zistilo. Rovnako tak sa menil jeho zdravotný stav po osudnej zrážke. Podľa prvej verzie, ktorú predložil médiám, sa mu nič nestalo. Podľa druhej sa „veľmi zranil a musel sa ísť domov ošetriť“. Podľa tej tretej sa mu potom vylomil zub, ktorý mu jeho stomatológ neskôr „prilepil späť“. Práve na to odkazujú mnohé odkazy na jeho transparentnom účte.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie