fbpx

Na priebeh eurovolieb dohliadne zvýšený počet policajtov. Zoznamy odstúpených kandidátov budú viditeľné

Reklama
Na Slovensku sa v sobotu 8. júna uskutoční v poradí piate voľby do Európskeho parlamentu. Občania budú voliť 15 europoslancov z 22 politických strán a jednej koalície. Volebné miestnosti sú otvorené do 22 h. Na snímke zamestnankyňa mesta Sečovce prípravuje volebnú miestnosť na voľby do Európskeho parlamentu v kultúrnom dome v meste Sečovce (okres Trebišov) 7. júna 2024. Zdroj: FOTO TASR/Roman Hanc

Už túto sobotu sa uskutočnia voľby do Európskeho parlamentu. Na priebeh bude dohliadať zvýšený počet policajtov. Volebné miestnosti budú otvorené od 7.00 h do 22.00 h. Zoznamy s kandidátmi, ktorí sa vzdali kandidatúry, budú visieť vo volebných miestnostiach na viditeľnom mieste. Informovalo o tom Ministerstvo vnútra (MV) SR. 

„Tieto informácie budú vo volebnej miestnosti na viditeľnom mieste a okrem toho aj za zástenou, aby volič pri úprave hlasovacieho lístka mal možnosť si správnosť úpravy hlasovacieho lístka skontrolovať,“ uviedli pre TASR z tlačového odboru MV.

Kandidatúry sa vzdala Gabriela Michaláková z kandidátnej listiny strany Slovenský patriot. Celú svoju kandidátnu listinu vzala späť Pirátska strana – Slovensko. MV pripomína, že údaje o takýchto kandidátoch ostávajú na hlasovacom lístku, ale pri prideľovaní mandátov sa na nich neprihliada.

Politická strana mohla najneskôr do štvrtka (6. 6.) vziať späť svoju kandidátnu listinu. Do štvrtka sa mohli vzdať aj jednotliví kandidáti.

V eurovoľbách kandiduje 22 strán a jedna koalícia. Slováci budú voliť 15 europoslancov na päťročné volebné obdobie. Zakrúžkovať môžu najviac dvoch kandidátov z jednej kandidátnej listiny. Definitívne výsledky volieb sa zverejnia až po ukončení hlasovania vo všetkých štátoch EÚ. To sa očakáva v nedeľu (9. 6.) po 23.00 h.

Bude zvýšený počet policajtov

Na priebeh sobotňajších (8. 6.) volieb do Európskeho parlamentu (EP) bude dohliadať zvýšený počet policajtov. V teréne bude viac policajných hliadok nielen pred voľbami a počas ich samotného konania, ale aj po ich ukončení. TASR o tom informovala Zuzana Hrabovská z odboru komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru (PZ).

„Na pokojný priebeh eurovolieb bude dohliadať dostatočný počet síl a prostriedkov PZ. Zvýšený počet policajtov sa bude zameriavať najmä na ochranu verejného poriadku, života, zdravia, bezpečnosti osôb a majetku,“ uviedla Hrabovská.

V obciach a mestách sa budú podľa nej pohybovať motorizované aj pešie policajné hliadky. V teréne budú aj príslušníci kriminálnej polície, ktorí rovnako ako uniformované zložky PZ budú monitorovať bezpečnostnú situáciu v okolí volebných miestností.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie