Najčastejšie KOZMETICKÉ PROCEDÚRY tváre. Ktorú sú vybrať? Niektoré sú hitom, no nesadnú každému

Foto: yourstory.sk
Reklama

Na sociálnych sieťach sa stal virálnym, dermatológovia ho podporili a ženy po celom svete si ho postupne zaradili do svojej skincare rutiny. Takzvaný skin cycling stavia na striedaní aktívnych látok s regeneračnými prestávkami. Dermatologička MUDr. Adriana Tomeková prezradila, že v praxi nemusí byť vhodný pre každého.

Čo je to skin cycling?

Skin cycling je v podstate cyklický prístup k aplikácii aktívnych látok ako sú retinoidy, hydratačné látky, antioxidanty či napríklad exfolianty, aby mala pokožka priestor na regeneráciu. „Princípom je, že počas 4-dňového cyklu sa dva dni aplikujú aktívne látky a dva dni nasleduje upokojujúca a hydratačná starostlivosť,“ vysvetľuje Tomeková, dermatovenerologička so skúsenosťami v oblasti neinvazívnej estetickej medicíny.

Klasický skin cycling vyzerá takto:

  1. noc – exfoliácia – odstraňuje odumreté bunky, rozjasňuje pleť (napr. AHA/BHA/PHA kyseliny)
  2. noc – retinoidy podporujú obnovu buniek, zjemňujú vrásky, pigmentácie a akné (napr. retinol, retinal, tretinoín)
  3. a 4. noc – regenerácia (hydratačné, antioxidačné a výživné produkty napríklad kyselina hyalurónová, glycerín, urea, panthenol, vitamín C, Koenzým Q10 a ďalšie)

Ako si nastaviť skin cycling správne tak, aby sme dosiahli želaný efekt a nepoškodili kožnú bariéru? Podľa MUDr. Tomekovej nie je jeden prístup univerzálne vhodný pre každého: „Citlivá alebo dehydrovaná pleť môže reagovať na aktívne látky podráždene. Vtedy odporúčam cyklus predĺžiť – napríklad jeden deň aktívna látka (retinoid alebo exfoliant) a tri dni regenerácia.“

Ako dodáva, dôležité je poznať svoju pleť, sledovať jej reakcie a nepodliehať slepo trendom.

Najznámejšie kúry

Aké pleťové kúry/ošetrenia pleti sú aktuálne na Slovensku najvyhľadávanejšie?

  • Chemický peeling – jemné odstránenie odumretých buniek

„Mierne chemické peelingy (napr. s kyselinou mandľovou alebo mliečnou) pomáhajú zjednotiť tón pleti, zmierniť nedokonalosti a podporiť regeneráciu. V rámci skin cyclingu odporúčam zaradiť ich maximálne raz za 4–6 týždňov a potom predĺžiť regeneráciu na tri dni, následne pokračovať v bežnom cykle,“ radí MUDr. Tomeková.

  • Mezoterapia – hydratácia a vitamíny

„Pri regeneráciách v rámci skin cycling prístupu je skvelým doplnkom mezoterapia, ktorá dodá pleti hydratáciu, antioxidanty a podporí jej prirodzenú vitalitu. Najlepšie funguje v období, keď pleť oddychuje od aktívnych látok,“ prezrádza MUDr. Tomeková.

  • Mezolift – dlhodobý „glow“ efekt

Ak túžite po rozjasnenej, napnutej a sviežej pleti, mezolift je podľa odborníčky výbornou voľbou. Spomaľuje proces starnutia pomocou opakovaných aplikácií mikroinjekcií obsahujúcich vitamíny, kyselinu hyalurónovú, aminokyseliny a ďalšie aktívne látky, ktoré zrýchľujú jej regeneráciu. Ich výsledkom má byť rozjasnený, takzvaný glowy look.

  • Laser – neinvazívne laserové zákroky

Laserové ošetrenia, ako napríklad frakčný CO2 laser, IPL či rádiofrekvenčné ošetrenia môžu podporiť regeneráciu pleti a zlepšiť jej textúru. „Tieto zákroky pomáhajú obnoviť kožnú bariéru a zvyšujú absorpciu aktívnych látok. Kombinácia skin cyclingu a laserových ošetrení prináša zaručene viditeľné zlepšenie kvality pleti a jej celkového vzhľadu,“ dodáva MUDr. Tomeková.

Reklama
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda

Zobraziť viac

Zo zahraničia

Zobraziť viac

Z domova

Zobraziť viac

Kultúra a showbiznis

Zobraziť viac

Ekonomika a biznis

Zobraziť viac

Šport

Zobraziť viac

TV Spark (VIDEO)

Zobraziť viac
Najčítanejšie v kategórii Zaujímavosti