Sharon Tate predstavovala zhmotnenie hollywoodskeho ideálu – bola krásna, talentovaná, zamilovaná a práve sa pripravovala na materstvo. Jej nádejný život však tragicky ukončila násilná udalosť, ktorú spáchala skupina vedená Charlesom Mansonom, pričom tento čin sa radí medzi najkrutnejšie zločiny 20. storočia. Táto tragédia vyvolala celosvetový šok a symbolicky označila koniec obdobia nevinnosti v dejinách Hollywoodu, pričom jej dôsledky sa podpísali na kultúrnej pamäti navždy.
Sharon bola považovaná za jednu z najkrajších žien svojho času v Hollywoode. Vynikala svojou jemnou, no pritom výraznou krásou – veľkými očami a dlhými blond vlasmi, ktoré ju robili nezabudnuteľnou osobnosťou na každom spoločenskom podujatí. Okrem toho sa stala inšpiráciou pre ikonickú bábiku Malibu Barbie, ktorá bola symbolom amerického sna o dokonalosti. Píše Báječná žena.

Práve svojou príťažlivosťou a charizmou si získala srdce uznávaného režiséra Romana Polanského. Ich vzťah však prerušila nečakaná tragédia, ktorá otriasla celým svetom. Počas ich krátkeho spoločného života zažili intenzívnu vášeň, spečatenú svadbou, a zároveň sa pripravovali na príchod svojho prvého dieťaťa.
Mladá Sharon sa postupne etablovala v umeleckom prostredí Hollywoodu. Po krátkom romániku s francúzskym hercom Philippom Forquetom, ktorý bol známy svojou charizmou, ale aj impulzívnou povahou, sa rozhodla viac sústrediť na budovanie svojej hereckej kariéry.

Vďaka podpore nového agenta sa jej otvorili dvere do filmového priemyslu. Svoj debut absolvovala v mysterióznom horore „Eye of the Devil“ z roku 1966. V tom období bola zasnúbená s hollywoodskym kaderníkom Jayom Sebringom, ktorý patrilo medzi vyhľadávaných odborníkov známych osobností ako Steve McQueen. Napriek zasnúbeniu však jej srdce nakoniec získal Roman Polanski.

Pôvodne režisér k herečke necítil veľké sympatie a nevidel v nej výrazný herecký talent. Spoločná práca na filme „Ples upírov“ však zmenila ich vzťah. Medzi nimi sa rozvinula hlboká a vášnivá láska, ktorá definitívne zmenila ich životy. Sharon sa tak rozhodla ukončiť predchádzajúci vzťah s Jayom, ktorý však zostal ich blízkym priateľom a pravidelným hosťom ich domácnosti. Ich manželstvo bolo spečatené v Londýne začiatkom roku 1968. Sharon pokračovala v kariére a stvárnila úlohy v niekoľkých filmoch, pričom získala nomináciu na Zlatý glóbus za drámu „Údolie bábik“. Pri príprave na akčné scény vo filme „The Wrecking Crew“ dokonca trénovala pod dohľadom slávneho Brucea Leeho. Jej posledný film, „12 + 1“, bol uvedený až po jej smrti.
Ich dom v Cielo Drive sa stal miestom častých spoločenských akcií a divokých večierkov. Sharon, hoci mala romantickú povahu, prispôsobila sa slobodnému životnému štýlu, ktorý jej manžel preferoval.

Ich vzťah bol otvorený a plný experimentovania, no napriek tomu tvorili pevný a nerozlučný pár. Sharon snívala o založení rodiny a dúfala, že spolu s Romanom nájdu pokojné zázemie.

Keď zistila, že čaká dieťa, rozhodla sa zostať v Spojených štátoch a rodiť tam. Napriek tomu, že sprevádzala manžela do Londýna, späť do Kalifornie sa vrátila loďou, pretože letecké spoločnosti odmietali prepraviť tehotné ženy v pokročilom štádiu tehotenstva. V dome ich čakali priatelia, vrátane spisovateľa Wojciecha Frykowského, dedičky kávového impéria Abigail Folgerovej a tiež Jay Sebring.
Osudná noc sa odohrala na prelome 8. a 9. augusta 1969, keď do ich domu násilne vtrhla skupina pod vedením Charlesa Mansona.

Jej členovia dostali jasný rozkaz vyvraždiť všetkých prítomných a zároveň zosadiť vinu na Afroameričanov s cieľom vyvolať rasové nepokoje. Medzi vrahmi boli Tex Watson, Susan Atkinsová, Patricia Krenwinkelová a Linda Kasabiánová. Počas útoku bol najprv zastrelený náhodný návštevník Steven Parent.

Následne brutálne zavraždili Wojciecha, Abigail a Jaya, ktorý sa snažil Sharon chrániť.

Tehotná herečka prosila o milosť pre svoje nenarodené dieťa, dokonca ponúkala, že po pôrode môže zomrieť, no jej prosby zostali nevypočuté.
Zdroj: X/AP Entertainment
Sharon bola kruto dobodaná a vrahovia krvou napísali na dvere slovo „Pig“.
Pohreb Sharon Tate a jej nenarodeného syna sa konal 13. augusta 1969 na cintoríne Holy Cross v Culver City za účasti mnohých osobností z umeleckého sveta.

Roman Polanski, ktorý bol hlboko zronený, doma našiel otvorenú knihu „Tess of the d’Urbervilles“, ktorú Sharon čítala. O desať rokov neskôr natočil film podľa tejto knihy a venoval ho jej pamiatke. Po jej smrti sa začali objavovať rôzne konšpiračné teórie týkajúce sa Polanského, ktoré podnietil aj jeho predchádzajúci film „Rosemary má dieťa“, kde hlavná postava otehotnie s diablom. Sharonina smrť bola pre mnohých symbolom straty nevinnosti šesťdesiatych rokov – stratou mladej ženy, ktorá túžila po rodinnom šťastí, pokoji a láske.