fbpx

Nemecko: Napriek zrušenému štrajku treba počítať s obmedzeniami v železničnej doprave

Reklama
Zdroj foto: Pexels

Napriek odvolaniu výstražného štrajku zamestnancov železníc, ktorý sa mal začať v nedeľu o 22.00 h a trvať 50 hodín, nemecký štátny dopravca Deutsche Bahn (DB) nevypraví do utorka stovky regionálnych a diaľkových vlakov.

Dopravca v nedeľu oznámil, že v pondelok nebude premávať asi jedna tretina pravidelných diaľkových spojov. Zároveň varoval, že aj v nedeľu večer môžu byť zrušené jednotlivé spoje.

Od utorka budú všetky medzimestské vlaky opäť premávať podľa plánu. V regionálnej doprave treba v pondelok podľa DB tiež očakávať určité obmedzenia a odrieknutie vlakov. V nákladnej doprave treba obmedzeniami počítať v pondelok a utorok. Odrieknutie spojov súvisí s tým, že plánovaný štrajk bol odvolaný náhle. Bolo preto treba znova prepracovať predtým zredukovaný grafikon.

Plánovaný štrajk bol v sobotu nečakane odvolaný po tom, ako bola oznámená dohoda medzi odborovou organizáciou EVG a DB. Štrajkom chceli odborári dosiahnuť medziročné zvýšenie platov o 12 percent.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie