fbpx

Nicki Minaj sa ospravedlnila fanúšikom za zrušený koncert. Po zaplatenej pokute turné pokračuje

Reklama
Nicki Minaj zatkli pre podozrenie z pašovania drog. Zdroj: X/The Onika Magazine

44-ročná raperka musela na poslednú chvíľu zrušiť koncert v Manchestri po tom, ako ju zatkli pre podozrenie z pašovania drog. Holandská polícia jej udelila pokutu 350 eur a umožnila jej pokračovať v turné. Píše o tom portál seznamzpravy.cz.

Trinidadská raperka Nicki Minaj sa ospravedlnila fanúšikom za odloženie koncertu v Manchestri. Na letisku v holandskom Amsterdame ju zadržala polícia pre podozrenie z vývozu drog.

Speváčka na sociálnych sieťach oznámila, že koncert v Manchestri sa uskutoční budúci pondelok. „Ospravedlňujeme sa za všetky nepríjemnosti, ktoré to spôsobilo. Úprimne dúfam, že budete môcť prísť na koncert 3. júna. Bude to naozaj výnimočné,“ napísala na sociálnych sieťach vrátane X.

Podľa stanice BBC Minaj uviedla, že strávila 5 až 6 hodín vo väzbe, kým jej dovolili odletieť z amsterdamského letiska Schiphol. Holandskí prokurátori pre miestne médiá uviedli, že mala pri sebe 30 až 100 gramov marihuany – Minaj však povedala, že drogy patrili jej ochrankárovi.

„Právnici a Boh sa o to postarajú,“ napísal v nedeľu na sociálnej sieti X spevák, ktorý sa narodil na ostrove Trinidad a Tobago, ale žije v USA. „Som si istá, že dnes presne vedeli, ako mi ublížiť, ale aj to prejde,“ dodala.

Na začiatok jej vystúpenia v sobotu v Co-op Arene čakalo približne 20-tisíc fanúšikov. Oznámenie o odložení koncertu prišlo krátko po 21:30 miestneho času – v čase, keď mala speváčka vystúpiť na pódium. Mnohí jej fanúšikovia, známi ako Barbz, boli po niekoľkohodinovom čakaní a cestovaní z iných častí krajiny rozrušení.

17-ročný Ellis Day z Cheshire povedal, že je „úplne zničený“. „Prišli sme sem, celý deň sme sa pripravovali na jej koncert. Je to naozaj sklamanie, keď sme si robili nádeje a míňali peniaze a v poslednej chvíli nám povedali, že nevystúpi,“ povedal pre BBC.

Zatknutie kvôli drogám

Minaj predtým natočila časť svojho zatknutia a v sobotu popoludní ho zverejnila na sociálnych sieťach. Na videu je počuť, ako jej policajt hovorí: „Ste zatknutá.“ Minaj bolo vidieť, ako mu odpovedá, že pri sebe nemá žiadne drogy.

Hudobníčka potom zverejnila sériu príspevkov, v ktorých tvrdila, že jej batožinu „zobrali bez súhlasu“, a tiež, že „toto je mimochodom Amsterdam, kde je marihuana legálna. Pritom držanie, predaj alebo výroba drog sú v Holandsku technicky nezákonné. Krajina však uplatňuje politiku tolerancie voči predaju alebo držbe malých množstiev určitých drog vrátane marihuany. Vývoz marihuany z krajiny je však stále nezákonný.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie