Nitra nadelila Slovanu 7 gólov, Nové Zámky spravili dôležitý krok k záchrane pod Urpínom (súhrn 44. kola Tipos extraligy)

Na snímke zľava Tomáš Török (Bratislava) a Tomáš Pobežal (Nitra) v zápase 44. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra - HC Slovan Bratislava 16. februára 2024 v Nitre. Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Pod Zoborom boli diváci svedkom atraktívneho hokeja. Domáca Nitra privítala bratislavský Slovan a vôbec ho nešetrila. Naopak, na cestu domov mu naložia 7 gólových kúskov, jeden krajší ako druhý. V piatok sa v rámci 44. kola Tipos extraligy odohralo len 5 stretnutí, keďže v Trenčíne sa pre problémy na štadióne nehralo.

44. kolo Tipos extraligy:

HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 4:3 pp.

Spišiaci v tomto zápase presekli svoju 7-zápasovú sériu prehier. V najviac vhodnom čase. Proti neustále sa zlepšujúcemu Zvolenu sa vypli k bojovnému výkonu, ukázali charakter. A správne nasadenie. Do vedenia išli hostia v 9. min. po presnej strele Gachulinca, pričom o chvíľu na to vyrovnal domáci Majdan. Aj prostredná tretina bola vyrovnaná na góly, v 23. min. dostal domácich do vedenia Nellis, vyrovnával Fortin. Podobne tak aj v záverečnej tretine, keď na 3:2 upravil Rapáč, aby konečné remízové skóre po riadnej hracej dobe navodil strelou obranca Hain. V následnom predĺžení sa hralo len 30 sekúnd, keďže sa do úniku dostal Archambault a prestrelil Kupského. Spišská Nová Ves tak uchránila pre seba 3. miesto a je o bod pred Košicami.

HC´05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 1:2

Domáci klub tento zápas poňal v charitatívnom šate. Nielenže pomohol Svetielku nádeje, ale hráči fínskeho trénera Raima Helminena výsledkovo pomohli Novozámčanom vstať na nohy. Už v 6. min. hostia viedli, keď Krošelja po niekoľkých dorážkach prekonal Ružek. Potom to bol dlho nemastný-neslaný hokej. Domáci hráči nehrali ideálne, lež dobre. K plnohodnotnému výkonu im chýbalo toho mnoho. A keď už aj mali gólovú šancu, proti nej úspešne a kvalitne zakročil brankár Kantor. Na 0:2 z pohľadu HC´05 upravil v 54. min. Michnáč. Následne domáci vrhli všetky sily do ofenzívy, ale dokázali už len znížiť v predposlednej minúte, keď poloprázdnu bránku trafil Turnbull. Banskobystričania si tak výrazne skomplikovali svoju snahu dostať sa do prvej šestky. Novozámčania, naopak, spravili výrazný krok k záchrane odstup od Humenného navýšili na 9 bodov.

HC 19 Humenné – HK Poprad 2:5