fbpx

Novým ministrom obrany je Martin Sklenár, potvrdzuje odhodlanie pokračovať v posilňovaní obranyschopnosti SR

Reklama
Zdroj foto: mosr.sk

Ministrom obrany SR je od dnešného dňa Martin Sklenár, ktorému dnes po vymenovaní prezidentkou SR formálne odovzdal funkciu v rezorte obrany doterajší minister Jaroslav Naď. Ako sa obaja zhodli, rezort obrany má za sebou úspešné trojročné obdobie a revolučné zmeny. Ambíciou preto bude pokračovať v nastavenom trende posilňovania obrany a bezpečnosti Slovenska. 

„V oblasti obrany a bezpečnosti pracujem už 20 rokov. Všetky svoje skúsenosti som pripravený venovať v prospech čo najlepšej obranyschopnosti Slovenska a ďalšieho rozvíjania tohto rezortu, predovšetkým v tejto náročnej medzinárodnej situácii,“ uviedol novovymenovaný minister obrany Martin Sklenár. Podľa ministra Sklenára definuje súčasnú dobu situácia na Ukrajine. „Podľa toho, ako tento konflikt dopadne, uvidíme, v akom svete budeme žiť. Naša podpora pre Ukrajinu je nesmierne dôležitá, ide totiž aj o našu vlastnú bezpečnosť a obranu. Som preto rád, že v nej budeme pokračovať,“ doplnil.

Zároveň dodal, že čas, ktorý má k dispozícii, chce využiť najmä na pokračovanie už rozbehnutých projektov a iniciatív. Odchádzajúcemu ministrovi Naďovi poďakoval za všetko úsilie, ktoré vo funkcii venoval rezortu obrany. „Toto ministerstvo a jeho súčasti, ako aj ozbrojené sily budú ešte dlho spomínať na Jaroslava Naďa, ktorý vďaka svojej odbornosti, vytrvalosti, profesionalite a transparentnosti dokázal nastaviť kurz ich smerovania veľmi dobrým smerom,“ skonštatoval minister Sklenár.

Doterajší  minister Jaroslav Naď potvrdil plnú dôveru voči svojmu nástupcovi, pričom ocenil, že ide o profesionála s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti obrany, ktoré získal počas pôsobenia v odborných funkciách doma aj v zahraničí. „Martinovi Sklenárovi srdečne blahoželám k vymenovaniu do funkcie ministra. Som veľmi rád, že túto pozíciu odovzdávam v tomto mimoriadne náročnom období práve jemu. Verím, že s jeho vedením sa podarí dotiahnuť veci, na ktorých sme spoločne pracovali, hlavne modernizačné projekty, ktoré vychádzajú z našich vzťahov so spojencami v rámci NATO,“ povedal odchádzajúci minister obrany Jaroslav Naď. Za posledné tri roky sa podľa neho Slovensko stalo nespochybniteľným a zodpovedným členom Severoatlantickej aliancie a EÚ, pričom SR má vďaka svojmu zodpovednému prístupu k mnohým bezpečnostným otázkam významné postavenie na medzinárodnej scéne.

Súčasťou formálneho odovzdania a prevzatia funkcie bola dnes vôbec po prvýkrát aj ceremónia odovzdania štandardy ministra obrany. Aj týmto spôsobom rezort potvrdzuje dôležitosť budovania tradícií a moderného vlastenectva. Zároveň sa v rámci výmeny na poste ministra obrany uskutočnilo aj slávnostné zhromaždenie, ktoré bolo príležitosťou na osobnejšie poďakovanie za doterajšiu prácu vojakom a zamestnancom rezortu. „S rezortom obrany ma spája veľa a vždy mi na ňom enormne záležalo. Aj preto bude moja podpora a vzťah k profesionálnym vojakom a zamestnancom a vôbec ku každému, kto je súčasťou ministerstva obrany a ozbrojených síl vrátane ich súčastí, vždy veľmi silný a úprimný. Spomínam si na situácie, kedy som stál pred mimoriadne ťažkými rozhodnutiami, pri ktorých som od vás cítil obrovskú podporu. Ďakujem,“ dodal.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie