fbpx

Novým štátnym tajomníkom MZVEZ bude Peter Mišík

Reklama
Na snímke ve¾vyslanec SR v Rakúsku Peter Mišík poèas slávnostného príhovoru pri príležitosti 30. výroèia Pochodu slobody z Bratislavy do Hainburgu na podujatí "Ahoj, Európa" 10. decembra 2019 v Hainburgu. FOTO TASR - Pavel Neubauer
Zdroj foto: TASR

Novým štátnym tajomníkom Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR bude od pondelka (29. 5.) Peter Mišík. V stredu o jeho vymenovaní rozhodla vláda. Vo funkcii k 15. máju skončil Andrej Stančík.

Mišík vo Viedni pôsobí ako mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR v Rakúskej republike aj ako vedúci Stálej misie SR pri Organizácii Spojených národov a pri Organizácii pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

V rezorte zahraničných vecí pracoval v rokoch 2015 až 2017 ako generálny riaditeľ politickej sekcie. Pôsobil tiež okrem iného v Kancelárii prezidenta SR ako riaditeľ odboru zahraničných vzťahov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie