fbpx

NRSR: Poslanci ukončili rokovanie diskusiou o zákaze spaľovacích motorov v EÚ

Reklama

Zdroj foto: NRSR

Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili utorkové rokovanie aktuálnej 90. schôdze diskusiou o návrhu stanoviska parlamentu k zákazu výroby nových spaľovacích motorov na úrovni EÚ po roku 2035. Rozprava k návrhu ešte neskončila, pokračovať má opäť v stredu (17. 5.).

Podľa uznesenia, ktoré predložili poslanci za strany SaS a Sme rodina, má vláda hlasovať proti každému návrhu, ktorý smeruje k znevýhodňovaniu, predražovaniu alebo zákazu spaľovacích motorov. Zároveň má viesť aktívne rokovanie a hľadať podporu u partnerských štátov EÚ proti zákazu spaľovacích motorov a presadzovať princíp technologickej neutrality.

V stredu ráno začnú rokovanie návrhom novely školského zákona poslanca Richarda Vašečku (OĽANO). Po ňom sa vrátia k diskusii o stanovisku k zákazu spaľovacích motorov. Poslanci sa v priebehu dňa dohodli, že najbližšie budú o prerokovaných návrhoch hlasovať až vo štvrtok (18. 5.) o 11. hodine.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie