Tento rok hľadajte kapra inde. Obchodné reťazce ho ponúkať nebudú

Zdroj: TASR - Roman Hanc/ Freepik

Žiadny z najväčších obchodných reťazcov na Slovensku neponúkne na vianočný trh živé kapry, väčšina ani neumožní ich predaj pri svojich prevádzkach tretím subjektom. TASR o tom informovali hovorcovia reťazcov.

Podľa hovorkyne spoločnosti Billa Kvetoslavy Kirchnerovej spoločnosť dlhodobo nepredáva živé ryby, tento prístup deklaruje od roku 2022 aj verejne, formou oficiálneho záväzku. Predaj živých rýb neumožňuje spoločnosť na svojich pozemkoch ani tretím stranám.

„Po nezávislom zvážení všetkých relevantných skutočností sme sa ako prvý obchodný reťazec na Slovensku rozhodli už v roku 2021, že od 1. januára minulého roka ukončíme predaj živých kaprov a zároveň neumožníme ani tretím osobám ich predaj v našich priestoroch a pri prevádzkach,“ skonštatovala hovorkyňa spoločnosti Kaufland Lucia Vargová.

Hovorkyňa COOP Jednota Slovensko Jana Kuklová TASR informovala, že predaj živých kaprov je na ústupe z dôvodu ochrany zvierat. Spoločnosť sa ešte začiatkom tohto roka rozhodla nerealizovať centrálny nákup živých kaprov.

„V Tescu nám záleží na podmienkach, v akých sú zvieratá chované, prepravované a spracovávané, a preto sme sa zaviazali, že od tohto roka neumožníme predaj živých kaprov pred našimi predajňami,“ priblížila PR manažérka spoločnosti Tesco Stores SR Mária Zerzanová.

Podľa hovorcu spoločnosti Lidl Slovenská republika Tomáša Bezáka spoločnosť nikdy nepredávala živé ryby a ani to neplánuje.

Všetky obchodné reťazce deklarujú, že ponúknu na predvianočný trh vo svojich prevádzkach pestrý sortiment chladených a mrazených rýb.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie