fbpx

Ohromujúce výsledky tureckých plastických operácií: Realita alebo Photoshop?

Reklama
Na snímke údajná premena po plastickej operácii. Zdroj: X/@D_Radiance

Plastickí chirurgovia z Turecka prezentujú ohromujúce výsledky operácií, ktoré majú pacientov omladiť až o 30 rokov. Ale zatiaľ čo používatelia sociálnych sietí žasnú nad obrázkami pred a po operácii, odborníci sú skôr skeptickí.

Kozmetická klinika v Istanbule šokovala používateľov sociálnych sietí, keď zverejnila snímky pacienta, ktorý po plastických operáciách údajne omladol o desiatky rokov. Klinika uviedla, že muž podstúpil kombináciu ôsmich operácií, vrátane faceliftingu a rhinoplastiky. Konečný výsledok je natoľko neuveriteľný, že rozvíril debatu o pravosti fotografií.

Aj ďalšie príspevky na instagrame kliniky vyvolali zmiešané reakcie a odborníci na plastickú chirurgiu varujú, že také dramatické premeny sú pravdepodobne príliš dobré na to, aby boli pravdivé.


Pre denník Daily Mail prehovoril doktor Nigel Mercer. Špecialista na rekonštrukčnú chirurgiu tváre upozornil, že zmena štruktúry kože a tvaru obočia muža na fotografiách naznačuje použitie digitálnych úprav. Poukázal tiež na nedostatok jaziev po facelifte a podozrivé zmeny vo farbe očí u ďalších „omladených“ pacientov.

Ďalší z oslovených odborníkov, doktor Mike Mikhail, je presvedčený, že ide o podvrh. „Tieto obrázky sú úplne odlišné, nie sú to rovnakí ľudia,“ povedal vyššie spomínanému denníku.

Turecká klinika odmietla k prípadom poskytnú komentár a mužov príbeh v reakcii na búrlivú diskusiu zo svojich stránok stiahla. Takéto akcie ale len posilňujú skepticizmus laikov aj odborníkov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie