fbpx

Tri prasacie hlavy a krv na štadióne. Protesty proti vedeniu českého klubu vrcholia

Reklama
Neznámy vandal polepil futbalový štadión v Olomouci plagátmi zameranými proti vedeniu, k tomu pridal aj prasacie hlavy a červenú farbu. Zdroj: X/ Michal Kvasnica

Neznámy vandal v sobotu ráno polepil futbalový štadión v Olomouci plagátmi zameranými proti vedeniu, k tomu pridal aj prasacie hlavy a červenú farbu. K incidentu prišlo deň pred domácim zápasom Sigmy Olomouc proti Jabloncu. Situáciou sa už zaoberá polícia.

Neznámy útočník postriekal vstupnú bránu a vonkajšiu fasádu štadióna. Na dvere nalepil plagáty, ktorými vyzýval vedenie klubu k odstúpeniu. Na betónové stĺpy umiestnil tri prasacie hlavy.

Policajný zbor sa celou záležitosťou intenzívne zaoberá a zisťuje všetky súvislosti a okolnosti prípadu,“ uviedla hovorkyňa olomouckej polície pre portál idnes.cz.

Sme šokovaní vulgaritou a agresivitou tohto skutku, ktorý pripomína praktiky mafie. Nemôžem sa ubrániť dojmu, že ide o cielenú snahu rozhodiť náš klub v záverečných kolách základnej časti,“ uviedol v mene klubu Petr Konečný. Zároveň doplnil, že sa hráči ani klub nenechajú zastrašiť.

Situácia okolo klubu je už dlhšie napätá. Tímu sa prestalo na jar dariť. Pre zlé výkony v tíme skončil tréner Václav Jílek, nedarí sa však ani jeho nástupcovi Jiřímu Saňákovi.

K tomu čelí vedenie organizácie k obvineniam z nekalých obchodov, ktoré sa udiali v minulosti. Týkať sa mali ihriska s umelou trávou a ubytovní pre dorastencov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie