fbpx

Osudnou sa mu stala jeho práca. Robotník zahynul pri sťahovaní dreva

Reklama
Počas práce prišiel o život 41-ročný robotník, ktorý v lese sťahoval drevo. Zdroj: FB/Hasiči Nitrianske Pravno

Nešťastná tragédia sa stala v stredu 3. júla vo Vrútkach v časti Karvaša Blahovca. Radkovi sa stala osudnou jazda na lesnom traktore. Privolaní záchranári mu už nedokázali pomôcť.

V meste Vrútky tragicky zomrel muž pri sťahovaní dreva v neprístupnom teréne. Potom sa doteraz z nezistených príčin traktor zrútil zo strmého kopca. Aj napriek tomu, že na miesto išli okamžite hasiči či pozemní aj leteckí záchranári, tak záchranné zložky mali problém sa k samotnému mužovi dostať.

“Naša jednotka bola privolaná k prevrátenému pracovnému stroju,” povedal pre portál noviny.sk Martin Mesiar, veliteľ Hasičského a záchranného zboru v Martine. Ten sa počas ťažby skotúľal zo strmého svahu, následkom čoho sa polámali aj stromy navôkol.

Muža sa všetci snažili oživiť priamo na mieste. Zasahoval aj záchranársky vrtuľník.

“Keďže išlo o miesto, kde vrtuľník nemohol pristáť, lekár sa k zranenému spustil pomocou palubného navijaka,” povedala Zuzana Turočeková z AIR – TRANSPORT EUROPE.

Zistilo sa, že pri nehode zomrel 41-ročný robotník Radko. Pomoc zavolal chatár, ktorý pád stroja úplnou náhodou videl.

“Vzhľadom na to, že sa jednalo o nedostupný terén, bola povolaná aj štvorkolka. Na miesto sme pokračovali po vlastných nohách,” pokračoval Mesiar.

Žiaľ bolo už pre neho neskoro. Radka sa zachrániť nepodarilo a lesný traktor z nedostupného terénu dostala až ťažká technika.

Klietka mu mohla zachrániť život

Osudnou sa Radkovi stala jeho práca. Spomínajú na neho aj jeho kolegovia a blízki.

“Radko, odpočívaj v pokoji. Veľká strata. Bol to pracovitý a dobrý človek. Pre mňa bol kamarát, ktorý navždy zostane v mojich spomienkach,” píše so slzami. “Radko bol aj môj sused. Toľko, čo sme sa navystrájali za mlada, sa nedá ani porátať,” dodáva Slavomír s obrovskou bolesťou.

Radkov život by bol možno zachránený, ak by traktor mal ochrannú klietku.

“Škoda že LKT (lesný kolesový traktor – poznámka redakcie) nemal ochrannú klietku, ešte by žil,” hovorí Ján.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie