fbpx

Pellegrini je k postu prezidenta stále bližšie. Najtesnejší rozdiel je v druhom kole (prieskum)

Reklama
Na snímke predseda NR SR Peter Pellegrini, diplomat a bývalý minister zahraničných vecí Ivan Korčok. Zdroj: TASR - Pavel Neubauer/ Martin Baumann

Prezidentské voľby by v marci vyhral predseda parlamentu Peter Pellegrini s podporou 52,9 percenta voličov. Exminister zahraničných vecí Ivan Korčok by skončil druhý so 47,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu Analýzy Na hrane televízie Joj 24.

Ako uvádza TV JOJ, najviac respondentov uviedlo, že voliť pôjde (77,9 percent). 13 percent opýtaných zatiaľ nevie, či pôjde voliť. Avšak objavili sa aj odpovede, že niektorí respondenti voliť nepôjdu (sedem percent).

Prvé kolo prezidentských volieb by vyhral Pellegrini, získal by 40,4 percenta hlasov. Korčok by postúpil z druhého miesta s 38,6 percenta. Štefana Harabina by v prvom kole volieb volilo 10,3 percenta respondentov. Nasledovali by Igor Matovič (2,9 percenta) a Krisztián Forró (2,7 percenta), informuje TASR.

Menej ako dve percentá hlasov by získali Ján Kubiš (1,9 percenta), Marian Kotleba (0,8 percenta) a Patrik Dubovský (0,7 percenta). Poradie by uzavreli Róbert Švec (0,5 percenta) a Milan Náhlik (0,3 percenta). Kandidát Andrej Danko by podľa prieskumu mal 0,9 percenta, v priebehu zberu dát však odstúpil v prospech Harabina.

Agentúra AKO robila telefonický prieskum na vzorke tisíc ľudí starších ako 18 rokov v dňoch 11. – 18. marca 2024. Respondenti neboli oboznámení s tým, kto je zadávateľ prieskumu.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie