fbpx

Petrovi Pellegrinimu zomrel otec. Bojoval s ťažkým ochorením

Reklama
Na snímke vľavo Otto Pellegrini, teda otec novozvoleného prezidenta Petra Pellegriniho napravo. Zdroj: FACEBOOK/Peter Pellegrini, FOTO TASR/Jaroslav Novák

Zvolenému prezidentovi Petrovi Pellegrinimu dnes zomrel otec v jednej z bratislavských nemocníc. Už dlhší čas bojoval s ťažkým ochorením. Informuje o tom portál pravda.sk.

Vo štvrtok predpoludním správu priniesol Plus 7 Dní, podľa ktorého zosnulý dlhší čas bojoval s ťažkým ochorením. Pre chorobu sa preto nezúčastnil ani na prvom kole prezidentských volieb.

„Chceli sme zobrať aj otca, ale ten je v nemocnici, takže odvolí do prenosnej volebnej urny,“ povedal vtedy Pellegrini, ktorý do volebnej miestnosti prišiel v sprievode svojej mamy Evy a sestry. Poobede sa opäť vybral za otcom a večer už do volebného štábu.

Otto Pellegrini v minulosti pracoval ako automechanik. Na dôchodku žil spolu s manželkou Evou v obci Králiky neďaleko Banskej Bystrice.

Prezident svojich rodičov v obci Králiky pri Banskej Bystrici navštevoval pravidelne. Vždy si tam dobre oddýchne a v obklopení malebných hôr nájde útočisko pred pracovnou hektikou. Miestni obyvatelia ho vnímajú ako slušného človeka bez manierov.

Pellegriniovci za svojím synom chodili často do Bratislavy. Najmä v poslednom čase. Bývali buď v jeho byte na nábreží Dunaja, alebo trávili čas vo Vrakuni vo vile, ktorá patrí poslancovi Hlasu Petrovi Náhlikovi. Poskytovala im totiž väčší komfort a mali tam viac pokoja. „Mami, oci, mám vás veľmi rád a som vďačný za každú chvíľu s vami. Vďačím vám za všetko. Priatelia, poďakujte sa aj vy vašim rodičom za všetko, čo pre vás v živote urobili a užite si pekný spoločný Deň rodičov,“ napísal vlani novozvolený prezident.

Veľmi blízky vzťah má Pellegrini aj so svojou 53-ročnou sestrou Evou, ktorá ho občas sprevádza na rôznych akciách. Taktiež vo veľkej miere pomáha bratovej strane, ktorej v minulosti prispela tisíckami eur a požičala luxusné auto. Nedávno vyšlo najavo, že sa stala šéfkou obchodnej spoločnosti, ktorú Hlas založil. Eva je sama úspešná podnikateľka, ktorej firma poskytuje účtovnícke a audítorské služby.

Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila Pellegrinimu úprimnú sústrasť.

„Vyjadrujem úprimnú sústrasť pánovi Pellegrinimu. Je vždy bolestné, keď nám odchádzajú najbližší. Verím, že pekné spomienky na otca pomôžu zmierniť stratu, ktorú dnes so svojou rodinou prežíva.“

„S láskou a vďakou za všetko sa lúčime. Odpočívaj v pokoji,“ napísal zvolený prezident.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie