fbpx

Počas stredajších útokov prišlo o život viacero osôb vrátane dieťaťa

Reklama
Zdroj foto: twitter/ZelenskyyUa

Pri stredajšom ostreľovaní Ukrajiny ruskými silami zomrelo najmenej osem ľudí a 17 utrpelo zranenia. Medzi obeťami bol aj päťročný chlapec.

Tri osoby vrátane päťročného chlapca prišli o život a ďalšie dve utrpeli zranenia v dedine Zelenivka v Chersonskej oblasti, píše BBC s odvolaním sa na tamojšieho gubernátora Olexandra Prokudina. Delostrelecký granát zasiahol obchod v dedine.

„Bol do ďalší delostrelecký útok ruských teroristov,“ napísal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na Twitteri. Ľudia boli podľa jeho vyjadrení v tom čase na ulici pred obchodom. Zelenskyj dodal, že zabitý chlapec sa volal Vsevolod a v júli by dovŕšil šesť rokov.

„Pravidelné ruské bombardovanie Sumskej, Černihivskej, Dnepropetrovskej a Záporožskej oblasti a Donbasu znovu a znovu potvrdzuje, že vo svete potrebujeme ešte pevnejšiu pozíciu s cieľom vyvinúť tlak na Rusko,“ uviedol prezident.

V Ruskom okupovanom Donecku si ukrajinské ostreľovanie vyžiadalo päť obetí a 15 zranených, uviedol Moskvou dosadený starosta mesta Alexej Kulemzin. Ukrajinské sily obvinil, že len v stredu na mesto dopadlo 163 delostreleckých granátov a 20 rakiet. Medzi zranenými bol údajne aj 13-ročný chlapec.

Rovnaký počet obetí a až 23 zranených uviedol aj ďalší predstaviteľ ruských úradov. BBC nebola schopná bezprostredne overiť údaje ani jednej zo strán.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie