fbpx

Počet obetí útoku na kliniku v Dnipre sa zvýšil na štyri

Reklama
JB 14 Dnipro - Na snímke zverejnenej záchrannými zložkami Ukrajiny budova polikliniky v plameòoch po ruskom útoku v meste Dnipro, na východe Ukrajiny 26. mája 2023. Najmenej jedna osoba zahynula a ïalších 15 utrpelo zranenia pri ruskom raketovom útoku, ktorý v piatok zasiahol zdravotnícke zariadenie v meste Dnipro na východe Ukrajiny. Oznámil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, informuje TASR pod¾a správy agentúry AFP. FOTO TASR/AP In this handout photo made available by the State Emergency Service of Ukraine, a Policlinic is engulfed in flames after a Russian attack in Dnipro, Ukraine, Friday May 26, 2023. (AP Photo/State Emergency Service of Ukraine)

Zdroj foto: TASR

Počet obetí raketového útoku na zdravotnícke zariadenie v ukrajinskom meste Dnipro sa zvýšil na štyri. Ukrajinské úrady pôvodne hlásili dvoch mŕtvych, no neskôr v troskách našli časti tiel ďalších dvoch osôb.

K útoku došlo v noci na piatok. Medzi obeťami sú lekár, zamestnanec kliniky i pracovník blízkej veterinárnej ambulancie. Rodinám obetí vyjadril sústrasť aj gubernátor Dnipropetrovskej oblasti Serhij Lysak.

„Agresor nemôže očakávať, že mu tieto hrozné zločiny odpustíme,“ dodal Lysak.

Pri útoku utrpelo zranenia aj ďalších 30 ľudí vrátane dvoch detí, chlapcov vo veku tri a šesť rokov.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie