fbpx

Pohraničnú Belgorodskú oblasť údajne zasiahli desiatky náletov

Reklama
WA 6 Belgorod - Na videosnímke ¾udia stoja pri budove znièenej v Belgorodskej oblasti na juhozápade Ruska v pondelok 22. mája 2023. Ruské ministerstvo obrany tvrdí, že ruské ozbrojené sily odrazili a následne zlikvidovali skupinu militantov a vojenskej techniky, ktorá do Belgorodskej oblasti na juhozápade Ruska prenikla zo susednej Ukrajiny. O život prišlo "viac ako 70 ukrajinských teroristov, štyri bojové obrnené vozidlá a pä pick-upov," uviedlo ministerstvo obrany. Britská vojenská rozviedka vo svojej zvodke z utorka píše, že zatia¾ nie je možné presne urèi, aké diverzné skupiny prenikli z Ukrajiny na ruské územie. FOTO TASR/AP This image taken from a video shows people indicating a damaged building in the Belgorod region, Russia, Monday, May 22, 2023. Russian troops and security forces fought for a second day Tuesday against an alleged cross-border raid that Moscow blamed on Ukrainian military saboteurs but which Kyiv portrayed as an uprising against the Kremlin by Russian partisans. Vyacheslav Gladkov, governor of the Belgorod region on the Ukraine border, said forces continued to sweep the rural area around the town of Graivoron, where the alleged attack on Monday took place. (AP Photo)
Zdroj foto: TASR

Ruskú Belgorodskú oblasť ležiacu pri hranici s Ukrajinou za posledných 24 hodín údajne zasiahli desiatky ukrajinských náletov. Povedal to v piatok oblastný gubernátor Viačeslav Gladkov.

Gladkov na sociálnych sieťach uviedol, že v oblasti opakovane napadli päť okresov, a to bezpilotnými lietadlami, mínometmi a delostrelectvom. Obec Kozinka bola podľa neho zasiahnutá viac ako 130-krát. Správy o obetiach sa bezprostredne neobjavili.

K útokom v tejto pohraničnej oblasti došlo v čase, keď Kyjev tvrdí, že sa pripravuje na veľkú protiofenzívu. Gladkov napísal, že najhoršie útoky zaznamenali v okres Grajvoron, v ktorom ruské jednotky už začiatkom tohto týždňa odrazili vpád z Ukrajiny. V tamojšej pohraničnej obci Kozinka boli poškodené chodníky a cesty. Obec Glotovo zase podľa gubernátora zasiahlo šesť granátov, ktoré rozbili okná domov, pričom „výbušné zariadenia“ boli pripevnené na tamojší obchod a kultúrny dom. Ruské sily tam podľa jeho slov zostrelili dron a dve rakety.

Šebekinský okres bol podľa Gladkova ostreľovaný 35-krát. Tamojšiu obec Novaja Tavolžanka zasiahli drony, mínometná aj delostrelecká paľba. Okolie mesta Belgorod, ktoré má približne 330.000 obyvateľov, podľa Gladkova ostreľovali 14-krát.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie