fbpx

Policajná agresivita v Šamoríne. Muži zákona brutálne fackovali muža, ktorý sedel spútaný na zemi

Reklama
Ilustračná snímka. Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Šokujúce zábery zverejnil na Facebooku profil, ktorý tvrdí, že je bratom spútaného. Policajt sa muža spýta, či chce spolupracovať. Na zázname je počuť, že muž odpovie „Áno“, no policajt mu uštedrí ranu.

Ervín od policajta dostal silnú facku, po ktorej si ľahol na zem. Spútaný na zázname kričí od bolesti a prosí o milosť. Policajný zásah zo Šamorína vyšetruje Úrad Inšpekčnej služby, informujú noviny.sk.

Ervín s kamarátom vyfajčil cigaretu s pervitínom, o ktorom vraj netušil. Drogy údajne neberie. Doma mu prišlo zle a zavolal si záchranku. Po pár minútach prišla taktiež policajná hliadka.

„Oni ma tu vykrúcali, zabíjali ma, kopali, všetko. Tu mi šlo o život,“ hovorí Ervín. K prvému konfliktu malo prísť už v byte.

Policajti ho chceli zobrať sanitkou do nemocnice, no to zo strachu odmietal. Podľa jeho slov ho policajti zobrali za sanitku, kde ho bili. „Spútali ma, potiahli ma tu za sanitku zozadu. Kopali, dusili ma, za hrtan ma držali a bili ma tu na zemi,“ opísal. Nahrávkou disponuje taktiež portál pluska.sk.

Lekárska správa uvádza, že Ervín dostal údery, kopy do hrudníka a má viacpočetné povrchové hematómy. Najviac ho bolia rebrá. Na policajtov podal trestné oznámenie.

„Policajný zbor danou nahrávkou disponuje a vecou sa zaoberajú kontrolné orgány, ktoré prešetria činnosť hliadky komplexne, teda čo incidentu predchádzalo, ako bola vec riešená a prešetria aj samotný zákrok,“ informovala hovorkyňa Zlatica Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie