fbpx

Poľský vzdušný priestor narušil neznámy objekt z Bieloruska

Reklama

Zdroj foto: wyborcza.pl/

Objekt letiaci zo smeru od Bieloruska narušil poľský vzdušný priestor, uviedlo v sobotu na sociálnej sieti Twitter poľské ministerstvo obrany. 

V prípade objektu, ktorý nahlásilo stredisko riadenia letovej prevádzky, ide pravdepodobne o prieskumný balón. Z radarov zmizol blízko mesta Rypin v centrálnej časti Poľska.

Ministerstvo obrany vo Varšave následne pre poľskú agentúru PAP uviedlo, že na vypátranie objektu už bol nasadený tím územnej obrany krajiny.

Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak sa naposledy terčom kritiky stal po náleze trosiek rakety v strednej časti Poľska, pripomína DPA. Podľa mediálnych informácií našli tieto trosky svedkovia 24. apríla v lese blízko mesta Bydgoszcz. Rezort obrany vo Varšave neskôr priznal, že poľský vzdušný priestor narušil objekt, „pravdepodobne raketa“, ešte vlani 16. decembra. Poľská armáda však bezprostredne neupovedomila vládu o neidentifikovanom objekte vstupujúcom do poľského vzdušného

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie