fbpx

Poslanci neposunuli do 2. čítania zmeny v PZP

Reklama
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR - Dano Veselský
Zdroj foto: TASR

Návrh novely zákona o povinnom zmluvnom poistení (PZP) zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidle poslancov OĽANO Petra Kremského a Radovana Marcinčina Národná rada (NR) SR v utorok neposunula do druhého čítania. Cieľom bolo znížiť počet nepoistených registrovaných vozidiel, ktoré spôsobujú nekryté škody.

Od začiatku budúceho roka do 30. júna 2024 by bola podľa návrhu možnosť opraviť údaje o vozidle v poistnej zmluve alebo uzavrieť nové poistenie. Začiatkom júla 2024 by následne polícia dostala zoznam nepoistených vozidiel, ktoré by vyradila z evidencie.

Kremský uviedol, že zákonom by sa mohlo vyradiť z evidencie približne 200.000 neexistujúcich a odstavených áut, pričom ich majitelia by už nemuseli platiť 500-eurový poplatok za ich vyradenie. Novela by mohla motivovať nízkopríjmové skupiny obyvateľstva, ktoré si podľa predkladateľa často nemôžu dovoliť zaplatiť STK či zmienený poplatok za odhlásenie.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie