fbpx

Poslanci rokujú o Vašečkovom návrhu, rieši súhlas so sexuálnou výchovou

Reklama
Zdroj foto: facebook/RichardVasecka

Poslanci Národnej rady (NR) SR začali stredajšie rokovanie 90. schôdze návrhom novely školského zákona z dielne Richarda Vašečku (OĽANO). Chce, aby škola vopred informovala rodiča o obsahu sexuálnej výchovy a aby mohol rodič udeliť na ňu súhlas alebo nesúhlas.

„Objavujú sa situácie, keď sú rodičia znepokojení tým, že v školách sa deťom dostáva indoktrinácia, ktorá nielenže nie je v zhode s presvedčením rodičov, ale je neočakávaná, rodičia nie sú informovaní,“ skonštatoval v pléne NR SR Vašečka s tým, že sexuálnu výchovu prednášajú na školách často externisti.

Ak škola plánuje výchovu a vzdelávanie v oblasti sexuálneho správania, má podľa návrhu o tom rodičov včas informovať. Rodič by mal tiež vopred vedieť o obsahu a preberaných materiáloch a osobách, ktoré budú o sexuálnej výchove prednášať. Rodičia majú podľa Vašečku právo byť informovaní a právo s obsahom tejto výchovy súhlasiť alebo nesúhlasiť. Doplnil, že jeho návrh zlepšuje komunikáciu medzi školou a rodičmi a boli doň zapracované pripomienky rezortu školstva.

Po prebratí Vašečkovho návrhu sa majú poslanci vrátiť k diskusii o stanovisku k zákazu výroby nových spaľovacích motorov na úrovni EÚ po roku 2035. Poslanci v stredu nebudú hlasovať, najbližšie ich hlasovanie o prerokovaných návrhoch čaká až vo štvrtok (18. 5.) o 11. hodine.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie