fbpx

Pre únik odposluchov v kauze vyšetrovateľov NAKA sa začalo trestné stíhanie

Reklama
Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ڊP) podal v piatok na Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku návrh na väzobné stíhanie v prípade siedmich obvinených osôb. Ide o osoby, ktoré Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v stredu 19. mája 2021 v súvislosti s korupciou na Slovenskom pozemkovom fonde (SPF) v rámci akcií Latifundista a Feudál. Na snímke eskorta privádza jedného z obvinených. Pezinok, 22. mája 2021. FOTO TASR - Michal Svítok *** Local Caption *** Špecializovaný trestný súd Slovenský pozemkový fond korupcia
Zdroj foto: TASR

V prípade úniku odposluchov v kauze obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána Č. a spol. sa v marci začalo trestné stíhanie. Podozrivým je príslušník Policajného zboru. Vyplýva to z informácií, ktoré poskytol hovorca Krajskej prokuratúry (KP) Bratislava Juraj Chylo.

„Pod dozorom prokurátora Krajskej prokuratúry Bratislava vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v marci roku 2023 začal trestné stíhanie pre prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti podľa paragrafu 353 ods. 1 Trestného zákona, pričom vo veci sú vykonávané procesné úkony smerujúce k objasneniu veci, tzv. únikov odposluchov v konkrétnej trestnej veci,“ povedal Chylo.

Ozrejmil, že trestné stíhanie začal vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby z dôvodu, že podozrivým z vyzradenia utajovaných skutočností pod stupňom utajenia „Vyhradené“ je príslušník Policajného zboru.

Príslušníkov NAKA a tiež bývalého dočasne povereného šéfa Úradu inšpekčnej služby Petra Sch. obvinili v septembri 2021. Krajský súd v Bratislave ich v októbri 2021 prepustil z väzby na slobodu a skonštatoval, že ich trestné stíhanie je neopodstatnené.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie