fbpx

Prezident Duda požaduje kapitálové obmedzenia voči Rusku

Reklama
Zdroj foto: twitter/AndrzejDuda

Vstup ruského kapitálu do zahraničia by sa mal zakázať a zastaviť by sa mali aj investície v Rusku, aby sa obmedzila schopnosť Moskvy viesť vojnu proti Ukrajine. Vyhlásil to vo štvrtok na konferencii venovanej rusko-ukrajinskému konfliktu poľský prezident Andrzej Duda.

Prezident zároveň vyzval na uvalenie ďalších sankcií voči Rusku zo strany skupiny G7 aj EÚ. Ich cieľom má byť „úplné zastavenie ruského kapitálu a investícií v Rusku, aby krajina nemohlo zarábať na svojich prírodných zdrojoch“.

Duda dodal, že na ukrajinských bojiskách sa rozhoduje o osude sveta. „Keďže úspech Ruska by povzbudil ďalšie krajiny k realizácii svojej agresívnej politiky, musíme teraz posilniť podporu globálneho mieru. Musíme dokázať, že z agresie nemôže mať nikto prospech,“ vyhlásil poľský prezident.

V súvislosti s blížiacim sa samitom NATO 11. a 12. júla v litovskom Vilniuse Duda vyjadril nádej, že „budú prijaté rozhodnutia, ktoré posunú Ukrajinu bližšie k členstvu v Severoatlantickej aliancii“. Západ by mal byť podľa neho zatiaľ pripravený „ponúknuť Ukrajine profesionálne záruky bezpečnosti“.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie