Ak by sa parlamentné voľby konali v prvej polovici februára 2025, vyhralo by ich hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 24,6%, na druhom mieste by už tradične nasledoval Smer-SD s 22,5 %. Vyplýva to z prieskumu Agentúry NMS. Okrem PS a Smeru by sa do parlamentu dostalo aj ďalších 5 strán: Hlas – SD, Republika, KDH, SaS, Slovensko.
Za väčšou podporou voličov Smeru je aj to, že Robert Fico znovu začal určovať tempo a obsah politickej debaty na Slovensku. V januári vyberal témy, na ktoré reagovala nielen opozícia, ale aj koaliční partneri, mimovládne organizácie, odborové zväzy i medzinárodné prostredie. Pripustil tiež rozpad vlády a prípadné predčasné voľby, pričom to nebude zlyhanie Smeru-SD, ale jeho koaličných partnerov.
Smer rastie vďaka voličom Hlasu a Republiky
SMER-SD sa stal skokanom februárového merania, prilákal nielen nerozhodnutých, ale rastie aj na úkor svojich potenciálnych koaličných partnerov. Za PS a Smerom sa umiestnila strana Hlas-SD, ktorá by získala podporu 10,5 %. Štvrté je hnutie Republika so ziskom 7,4 %. U oboch strán je síce pokles, ale na úrovni štatistickej odchýlky. Výsledky strany Hlas potvrdzujú dlhodobý trend jej klesajúcej podpory. Hnutí Republika má úzke prepojenie s podporou strany Smer – keď Smer rastie, Republika klesá a naopak. Terajší zisk Smeru, Hlasu a Republiky by však nestačil na získanie parlamentnej väčšiny.
Tenká hranica zvolenia do parlamentu
Okolo hranice 5 %, potrebnej na vstup do parlamentu, sa najvyššie umiestnilo KDH s podporu 6,6 %, za ním nasleduje SaS so ziskom 6,1 % a hnutie SLOVENSKO, ktoré by dosiahlo 5,8 %. Tesne pod hranicou 5 % je hnutie Sme rodina s 4,1 %, ktorého podpora jemne stúpa.
Vládna SNS stále stráca
Na úrovni trojpercentnej hranice je Maďarská Aliancia, ktorá by získala 3,2 %, Demokrati majú 3 % a Za ľudí 2,1 %. Koaličná SNS by aktuálne získala ešte menej, len 1,5 %. Ak by boli voľby do NR SR vo februári zúčastnilo by sa ich 62% oprávnených voličov. Tento nárast účasti ide najmä v prospech podpory Smeru-SD.