fbpx

Prieskum: Voľby by v apríli a máji vyhral Smer-SD, nasleduje Hlas-SD a PS

Reklama
V 54 obciach na Slovensku otvorili dnes volebné miestnosti. Obyvatelia si v doplòujúcich vo¾bách vyberajú starostu i poslancov obecného zastupite¾stva. Ide o samosprávy, v ktorých sa posledné samosprávne vo¾by nekonali alebo sa z rôznych dôvodov musia opakova. Volebné miestnosti sú otvorené do 22.00 h. Na snímke volebná miestnos poèas doplòujúcich volieb v Ponikách v okrese Banská Bystrica 25. marca 2023. FOTO TASR - Ján Krošlák *** Local Caption *** PROFIL ilustraèná snímka ilustraèka

Zdroj foto: TASR

Voľby by v apríli a začiatkom mája vyhral Smer-SD s podporou 16,2 percenta. Nasledovala by strana Hlas-SD s podporou 13,9 percenta a Progresívne Slovensko (PS) s 11,6 percenta hlasov. Vyplýva to z volebného modelu agentúry Median SK.

Do parlamentu by sa dostalo aj hnutie Sme rodina s podporou 9,2 percenta voličov. Strana SaS by získala 8,2 percenta, hnutie OĽANO 7,9 percenta, Republika sedem percent a KDH 6,8 percenta hlasov.

Pred bránami parlamentu by skončila strana Demokrati (štyri percentá), SNS (3,5 percenta), ĽSNS a Aliancia (rovnako po 2,5 percenta), Za ľudí (1,8 percenta) a iné strany (4,9 percenta).

Ochotu zúčastniť sa na hypotetických parlamentných voľbách deklarovalo 63 percent opýtaných, sedem percent respondentov zase uviedlo, že sa skôr neplánuje zúčastniť. Tretina dospelej populácie celkom odmietla účasť na voľbách.

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Smer-SD získal 30, Hlas-SD 26, Progresívne Slovensko 21 a Sme rodina 17. Zhodne po 15 kresiel by pripadlo SaS a hnutiu OĽANO. Do parlamentu by zasadlo aj rovnako po 13 poslancov za Republiku a KDH.

Prieskum realizovali na vzorke 1943 respondentov od 1. apríla do 6. mája.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie