fbpx

Princezná Kate ovplyvní dianie okolo Harryho a Meghan. Ukáže sa na balkóne?

Reklama
Zdravotný stav vojvodkyne Kate vyvoláva obavy nielen medzi poddanými, ale ľuďmi na celom svete. Zdroj: FB/Royal Family

Princezná Kate, ktorá bojuje s rakovinou, sa síce stiahla z verejného diania, ale teraz stojí pred veľkým rozhodnutím. Otáznik visí nad jej účasťou na oslavách Trooping the Colour, teda najväčšej kráľovskej ceremónii tohto roku. Podľa expertky na kráľovskú rodinu môže jej neúčasť zapríčiniť, že sa zrak verejnosti stočí smerom k princovi Harrymu a jeho manželke. Tí v čase ochorenia nielen princeznej Kate, ale aj kráľa Karola III. zostávajú stranou verejného záujmu. Píše o tom web Daily Record.

Počas honosnej oslavy Trooping the Colour sa každoročne oslavujú narodeniny panovníka ( ide o oslavu postu, nie konkrétneho člena kráľovskej rodiny, pozn. red. ). Súčasťou ceremónie, ktorá tento rok vychádza na 15. júna, je aj zhromaždenie kráľovskej rodiny na balkóne, odkiaľ máva verejnosti, pripomína web Daily Record.

Vzhľadom na zdravotný stav manželky princa Williama nie je isté, či sa tento rok osláv zúčastní. Napriek tomu Kensingtonský palác už potvrdil, že princezná zrušila záverečnú skúšku šiat.

Rozhodnutie princeznej môže podľa expertky na predstaviteľa monarchie Tessy Dunlopovej dopadnúť aj na Harryho a jeho polovičku.

Myslím si, že Kate verejnosti aspoň zamáva. Pokiaľ sa však nezúčastnia, čo je jej výsada, začnú sa množiť otázky ohľadom Harryho a Meghan,“ povedala pre web The Mirror. Tí totiž s ohľadom na ochorenie kráľa Karola III. aj princezné Kate zostávajú aktuálne v pozadí záujmu verejnosti.

Pripomenula tiež, že Sussexovci boli zabudnutí už na ceremóniu v roku 2022.

„Vtedy sa ukázali len na moment. Na balkón neboli vôbec pozvaní,“ myslí si odborníčka.

Oslavy podľa Dunlopovej odhalia, či sa nálady v kráľovskej rodine zmenili. Ak Kate účasť odmietne, bude vraj osadenie balkóna ešte viac strohé.

„V takom prípade by mohol nastať čas prehodnotiť role niektorých ‚nepracujúcich‘ členov rodiny. Kráľovej sesternice Eugenie, Beatrice a Zara, ktoré sú dlhodobo lojálni, by sa určite tešili z vyhliadky na miesta po boku kráľa. Koniec koncov od toho je rodina, však?“ dodala expertka.

Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie