Ako priblížila, hlavné pojednávanie bolo zrušené „vzhľadom na prebiehajúce konanie na Najvyššom súde SR o podanej sťažnosti obžalovaného proti uzneseniu sudcu o prijatí obžaloby“.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal 27. októbra 2023 obžalobu na Vladimíra P. pre zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

Po prvom obvinení sa pridali ďalšie

Bývalý riaditeľ SIS Vladimír Pčolinský strávil v roku 2021 vo väzbe viac ako 5 mesiacov. Dôvodom bolo obvinenie z korupcie. Vinia ho z toho, že zobral 20-tisíc eur za ukončenie odpočúvania telefónu konkurzného právnika Zoroslava Kollára. No a v lete tohto roku pribudli bývalému šéfovi tajnej služby ďalšie dve obvinenia v kauze známej ako Rozuzlenie.

Reportér a moderátor relácie Na Stope Ivan Mego sa s bývalým šéfom tajnej služby rozhovoril o kauze Rozuzlenie. Pre tých, ktorí netušia, o čo ide, táto kauza súvisí s obvinením Petra Košča alias pána X, hosťa v štúdiu a bývalého riaditeľa tajnej služby Vladimíra Pčolinského, bývalého riaditeľa SIS Michala Aláča a ďalších zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a zneužívania právomoci verejného činiteľa, informuje portál startitup.sk.