Proti Kanade chceme podať čo najlepší výkon, hovorí pred štvrťfinále Nemec. Mrzí možné zranenie Pospíšila

Na snímke zľava brankár Stanislav Škorvánek, Mário Grman (obaja Slovensko), Marcus Johansson (Švédsko) v zápase základnej B-skupiny Švédsko - Slovensko na 87. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Ostrave v utorok 21. mája 2024. Zdroj: FOTO TASR/Michal Runák

Slovenská hokejová reprezentácia zakončila účinkovanie v základnej B – skupine majstrovstiev sveta vysokou prehrou so Švédskom 1:6. Tá však nezmenila nič na tom, že sme obsadili konečnú 4. priečku, postúpili a vo štvťfinále sa tak stretneme s výberom Kanady (štvrtok 23. mája 2024). Hrať sa bude v pražskej O2 Aréne o 16.20 h a ak máme pomýšľať na prípadný postup do semifinále, jednoznačne musíme pridať na výkone. Pretože posledný skupinový zápas nás vyzliekol tak trochu donaha.

Proti Švédom sme nastúpili v bránke so Stanislavom Škorvánkom, premiérovo si na MS zahral aj útočník Viliam Čacho. To preto, že nám v zostave chýbali Marek Hrivík a Andrej Kudrna. Čo je však horšie, v priebehu stretnutia s podozrením na zranenie ramena odstúpil z hry Martin Pospíšil, naša šampionátová kométa.

V zápase proti už istému víťazovi B – skupiny sme ťahali za kratší koniec povrazu. Ešte v úvodnej tretine sme sa ako tak držali v zápase, síce sme už 3. min. išli do jednogólového manka. Vrece s gólmi sa potom roztrhlo od 28. min., keď brankára Škorvánka prekonali postupne v krátkom slede Karlsson, Burakovsky a Lundstrom.

V záverečnej tretine sa ešte 2-krát presadil Eriksson EK. Zníženie na priebežných 1:5 prišlo z hokejky obrancu Ivana, ktorému na gól asistovali Tatar so Slafkovským.

V tomto zápase sme značne zaostávali za očakávaniami. Za súperom, ktorý má v B – skupine stopercentnú bilanciu, sme nestačili. Nič to však nemení na fakte, že si vo štvrťfinále zahráme proti Kanade, ktorá pre zmenu vyhrala A – skupinu. V utorok zdolala Česko 4:3 po predĺžení.

Proti Švédom sme sa trápili prioritne v 2. tretine, keď sme súperovi dovolili výrazne gólovo odskočiť. Hovoril o tom aj náš kapitán Tomáš Tatar.