fbpx

Corgoni zaťali do živého a mieria vysoko. Podceniť ich by bolo obrovskou chybou (Z pera Mira Čiefa)

Reklama
Na snímke hráči Nitry oslavujú po postupe do semifinále po šiestom zápase štvrťfinále play off hokejovej Tipos extraligy medzi HK Nitra - HK Poprad 29. marca 2023 v Nitre. Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

Podľa mnohých mali mať už po klubovej sezóne, no oni sú v hre o finále. Hra paradoxov. Hokejisti HK Nitra hrubo nezvládli záver základnej časti, keď prehrali 5 zo 6 zápasov a z bezpečnej 5. priečky sa zošmykli až na konečnú 8. a museli hrať nepríjemné predkolo play- off s Duklou Trenčín. V ňom mali namále a síce cez Vojakov napokon prešli, vôbec, ale vôbec sa im nedávali šance proti suverénovi základnej časti, tímu Popradu.

Nitra je sympatické mužstvo. Za každých okolností. Hlavne doma v Nitra aréne vie hokejovo zabávať a jej fanúšikovia to poriadne rozprúdiť. Treba taktiež poznamenať, že Corgoni sú v posledných rokoch mimoriadne úspešní. Áno, svoj jediný titul získali v roku 2016, ale aj odvtedy zaznamenali niekoľko pozoruhodných výsledkov. Dokázali taktiež veľakrát zodvihnúť hlavu aj vtedy, keď s nimi takmer nikto nerátal. To je ich devíza a cnosť.

Bolo tak aj v tomto extraligovom ročníku. Priznáme sa, že Nitra sa nám v úvode sezóny nie veľmi páčila. Nebola zastabilizovaná. Nepodávala ideálne, konzistentné výkony. Samozrejme, pod trénerským bardom Antonínom Stavjaňom bola len otázka času, kedy si to celé „sadne“. Nie ideálne hrali importy, mladíci v zostave sa podchvíľou hľadali a neboli prílišne produktívni (čo sa aj čakalo) a navrátilec do Nitry, kanonier Buček na všetko sám nestačil.

Aj preto sme neraz počuli kritiku z úst trénera Antonína Stavjaňu, ktorému sa nepáčil prístup niektorých hráčov. Bolo to také všelijaké. Rôznorodé. Na začiatku sezóny dokázali Corgoni hrôzostrašne vysoko prehrať so Zvolenom, aby zakrátko nadelili 10 gólov Banskej Bystrici.

Páčilo sa nám však jednoznačne to, aký veľký priestor dostával útok v zložení Lacka – Čederle- Okoličány, veľa šancí dostávali mladí Pobežal, Stacha, Bača či Fatul. Mužstvu taktiež pomohol príchod fínskeho brankára Aittokallia.

Škoda, že si Nitrania tak pobabrali záver základnej časti. Ešte v poslednom 50. kole mohli situáciu zachrániť, v Banskej Bystrici však prehrali 3:5. A tak hrali predkolo s Duklou Trenčín, kde už prehrávali 1:2 na zápasy a čakal ich súboj v Trenčíne. Ten zvládli, vzápätí aj domáci 5. zápas série a putovali do štvrťfinálovej série s Popradom.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie