fbpx

Nemci zostavili rebríček najspoľahlivejších, Američania najnebezpečnejších áut. Takto to dopadlo

Zdroj: PEXELS/Artem Podrez, FREEPIK/vwalakte

Výsledky technických testov v období od júla 2022 do júna 2023 spracoval TÜV do rebríčka, ktorý rozdelil do šiestich vekových kategórií. Z ich výsledkov vzišli vozidlá, ktoré na základe technických testov obstáli ako najspoľahlivejšie. Ďalší rebríček zostavil americký IIHS, zameral sa na najnebezpečnejšie modely áut na cestách. O ktorých je reč? 

TÜV (Technischer Überwachungsverein) zverejnil rebríček najspoľahlivejších áut pre rok 2024, pričom svoju správu rozdelil do šiestich vekových kategórií.

Prvá kategória zahŕňala 2-ročné a 3-ročné autá. Medzi najmenej poruchové vozidlá zaradil VW Golf Sportsvan, Audi Q2 a Audi TT.

V kategórii 3-ročné a 5-ročné autá TÜV opäť ohlásil úspech koncernu Volkswagen. Lídrami boli Volkswagen Golf Sportvan a T-Roc. Na druhom mieste skončil T-Cross a na treťom Audi A6 a A7.

Najlepšie 6-ročné a 7-ročné autá sú Mazda CX-3, Audi TT a VW Golf Sportsvan. Na druhej strane si v tejto kategórii najhorší titul odniesla značka Dacia, konkrétne Dacia Duster a Dacia Dokker, ako aj BMW radu 5 a 6. Tým sa potvrdil výrok, že nie všetko drahé znamená vždy niečo lepšie.

Medzi najlepšie 8-ročné a 9-ročné vozidlá podľa TÜV patrí Mercedes triedy B a Suzuki SX4, pričom opäť nesklamal ani VW Golf Sportsvan. Najhoršími autami tejto vekovej kategórie sa stali Dacia Logan a Fiat Punto. Tretiu nešťastnú priečku si znova odniesla Dacia Dokker.

Čo sa týka najlepších 10-ročných a 11-ročných áut, ak vlastníte Audi TT, Mercedes triedy B alebo VW Touareg, vaše vozidlo je výhra. Pokiaľ ste však majiteľom vozidiel, ako sú Renault Clio, Dacia Logan či Renault Twingo, mali by ste popremýšľať nad ich výmenou. TÜV ich totiž v rebríčku označil za „najhoršie autá“ tejto vekovej kategórie.

(Článok pokračuje na ďalšej strane)

1 2
Ďakujeme, že nás čítate.

Ak máte zaujímavé nápady na témy, o ktorých by sme mohli písať alebo ste našli v článku chyby, neváhajte nás kontaktovať na [javascript protected email address]

Ficova IV. vláda
Zo zahraničia
Z domova
Kultúra a showbiznis
Ekonomika a biznis
Šport
TV Spark
Najčítanejšie